Trwa ładowanie...
d3r4l9l
26-09-2014 13:30

MSZ Niemiec: wyborcze plany prorosyjskich separatystów są zagrożeniem

Deklaracja prorosyjskich separatystów o przeprowadzeniu w listopadzie wyborów na opanowanych przez nich obszarach wschodu Ukrainy zagraża procesowi pokojowemu na Ukrainie i narusza porozumienie z Mińska - poinformowało niemieckie MSZ.

Share
d3r4l9l

- Oświadczenie separatystów w sprawie przeprowadzenia 2 listopada tzw. wyborów parlamentarnych jest wyraźnym naruszeniem porozumień z Mińska z 5 września i zagraża kruchemu procesowi pokojowemu - powiedziała rzeczniczka niemieckiego MSZ Sawsan Chebli.

Jednocześnie podkreśliła, że Berlin nie widzi powodów do złagodzenia sankcji wobec Moskwy do momentu, w którym porozumienia ze stolicy Białorusi nie zostaną całkowicie wprowadzone w życie.

5 września na spotkaniu grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE podpisano protokół o wstrzymaniu ognia w Donbasie. OBWE poinformowała wtedy, że protokół składa się z 12 punktów, z których najważniejszy to niezwłoczne zawieszenie broni.

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert powiedział w piątek, że nic nie wie na temat planów ewentualnego spotkania przywódców Niemiec, Rosji, Ukrainy i Francji. Zastrzegł przy tym, że "nic nie wyklucza takiej ewentualności, jeżeli miałoby to (spotkanie) pomóc w poprawie i stabilizacji sytuacji na Ukrainie".

W czwartek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że w ciągu trzech tygodni spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Poinformował, że do rozmów dojdzie w jednym z krajów Unii Europejskiej.

d3r4l9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r4l9l
Więcej tematów