Trwa ładowanie...

Mróz i śnieg już w niedzielę. Zobacz mapę z prognozą opadów

Dużo chmur i niższe temperatury - zima od kilkudziesięciu godzin przygotowuje nas na swoje nadejście. W górach leży już śnieg, a nad ranem mogą pojawić się przymrozki. Sytuacja zmieni się w niedzielę - biało i mroźnie będzie w ciągu dnia.
Share
Mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski mogą spotkać się z takim widokiem już w niedzielę
Mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski mogą spotkać się z takim widokiem już w niedzielęŹródło: East News, Fot: Alaska Stock Images
d1i82mv

Do końca tego tygodnia Polska pozostanie jeszcze pod wpływem układu wyżowego znad Rosji, którego klinem sięgał aż po centralną Europę. Za sprawą tego wyżu temperatura będzie utrzymywać się w okolicach 5-10 stopni.

Opady będą miejscowe i symboliczne, a wiatr słaby, ale powietrze będzie wilgotne - rano niewykluczone będą mgły. Pierwszym zwiastunem zimy będą przygruntowe przymrozki, których synoptycy spodziewają się już nad ranem.

Zima zawita w weekend

Sytuacja zmieni się diametralnie w weekend. Najpóźniej w niedzielę w nocy wyż znad Rosji przemieści się nad Skandynawię, ściągając na terytorium Polski chłodne masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Będą się one ścierały z ciepłym i wilgotnym powietrzem, które płynąć będzie za sprawą niżu znad Bałkanów. To zwiastuje niemal pewne opady śniegu.

Jak wynika z animacji pokazującej rozwój pokrywy śniegowej w Europie, już w nocy z niedzieli na poniedziałek popada we wschodniej i centralnej Polsce. Dzień później śniegu można się spodziewać na północy, a do środy opady wystąpią w całym kraju.

d1i82mv

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Minusowe temperatury w ciągu dnia

Nie ma też wątpliwości co do tego, że od weekendu coraz częściej na termometrach zaczniemy oglądać minusowe temperatury. Z najnowszej prognozy wynika, że w niedzielę minimalna temperatura w Krakowie może spaść poniżej -6 stopni. Dalsza część poniższej tabeli również nie napawa optymizmem - zimno na stałe zagości nad Polską.

Zobacz także: Kierowcy zmierzają do wulkanizacji. Kolejki są coraz dłuższe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i82mv

Podziel się opinią

Share
d1i82mv
d1i82mv
Więcej tematów