Trwa ładowanie...

"Możliwość fałszerstwa". Listy PiS i SLD z Pomorza u śledczych

Nowy wątek nieprawidłowości na listach z podpisami poparcia wyborców na Pomorzu. Członkowie komisji wyborczej z powiatu słupskiego podejrzewają fałszerstwa. - Złożyli zawiadomienie - mówi WP Paweł Wnuk, rzecznik prokuratury w Słupsku.

Share
"Możliwość fałszerstwa". Listy PiS i SLD z Pomorza u śledczych
Źródło: WP.PL
drktkjf

Brak kandydatów PiS na listach w wyborach radnych w powiecie słupskim może nie być tylko spektakularną wpadką działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego. Pomorskie PiS przyznało, że w okolicach Słupska we wszystkich okręgach nie udało się zebrać wymagającej liczby podpisów pod listami lub nie osiągnięto wymaganej liczby zgłaszanych kandydatów. Ci - w niektórych okręgach (np. w Ustce) - sami się wycofywali.

Tymczasem w sprawę wkraczają śledczy. Członkowie komisji wyborczej w Słupsku po analizie odrzuconych list, stwierdzili, że mogło dojść do fałszerstwa.

drktkjf

I nie chodzi tylko o komitet wyborczy PiS, ale także SLD Lewica Razem.

PKW: 13 podpisów może być sfałszowanych

- Zawiadomienie wpłynęło do nas w piątek rano z Powiatowej Komisji Wyborczej w Słupsku. Postępowanie dotyczy komitetów PiS i SLD. W sumie wątpliwości budzi autentyczność 13 podpisów - precyzuje w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Nierebiński, prokurator rejonowy w Słupsku.

Dodaje, że postępowanie dotyczy podrobienia podpisów. Grozi za to kara nawet 5 lat więzienia.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że na listach PiS chodzi m.in. o obecność na dwóch listach nazwisk tych samych osób, ale z innymi podpisami.

5 lat bez PiS

Niezależnie od wyników prokuratorskiego postępowania PiS w samorządzie powiatu słupskiego przez pięć lat nie będzie miało swoich reprezentantów.

drktkjf

Powiatem słupskim rządzą teraz starosta Zdzisław Kołodziejski reprezentujący PSL i wicestarosta Rafał Konon z PO. Swoje listy zarejestrowały przed wyborami Koalicja Obywatelska, Porozumienie Samorządowe, komitet Samorządność z byłym starostą Sławomirem Ziemianowiczem na czele i SLD.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

drktkjf

Podziel się opinią

Share
drktkjf
drktkjf
Więcej tematów