Motorola: Seamless Mobility staje się faktem
Na kongresie 3GSM 2006 w Barcelonie, Motorola przedstawiła najnowsze, innowacyjne produkty i usługi.
15.02.2006 23:54
Motorola przedstawiła w Barcelonie kongresie 3GSM 2006 (13-16 lutego) swoje najnowsze produkty i usługi. Firma poinformowała o planach rozwoju infrastruktury sieci bezprzewodowych w nowych obszarach świata oraz o wprowadzanych innowacjach z dziedziny bezprzewodowej łączności szerokopasmowej. Motorola ujawniła także informacje dotyczące nawiązania nowego partnerstwa z Yahoo! oraz rozwoju współpracy z Microsoftem. W trakcie kongresu Motorola otrzymała nagrodę za model V3x – “najlepszy telefon trzeciej generacji”. “Połączyć niepodłączonych”Motorola przedstawiła plany podłączenia do sieci komórkowej kolejnego miliarda użytkowników z krajów rozwijających, m.in. na terenie Afryki. Rok temu firma została wybrana przez stowarzyszenie GSM Association (GSMA) na dostawcę telefonów komórkowych dla rynku masowego, w ramach projektu telefonizacji rynków rozwijających się “Połączyć niepodłączonych”. We wrześniu 2005 r., Motorola wygrała kolejny przetarg, tym razem na dostarczenie telefonów w cenie poniżej 30 dol., na
kolejny półroczny okres, upływający w czerwcu 2006 roku. Program okazał się wielkim sukcesem - firma jest na dobrej drodze do osiągnięciu wyznaczonego celu - dostarczenia 12 milionów telefonów komórkowych do 50 krajów na świecie.
– Jesteśmy dumni z tego, że Motorola w znaczący sposób przyczynia się do upowszechnienia nowoczesnych technologii w krajach rozwijających się. Nasze działania traktujemy jak misję, widząc jednocześnie nowe perspektywy dla własnego rozwoju – mówi Ed Zander prezes Motoroli.
Nowa jakość w łączności bezprzewodowej - MOTOwi4Motorola zaprezentowała portfolio rozwiązań MOTOwi4 , w którego skład wchodzą technologie: WiMAX, Canopy, backhaul i Mesh Solutions. MOTOwi4 dla WiMAX obejmie serię produktów w standardzie 802.16e, spełniającą wymogi certyfikatów WiMAX Forum™. Pierwszy z nich - MOTOwi4 UltraLight Access Point - został zaprojektowany dla częstotliwości 3,5 GHz i stacjonarnych aplikacji, a dostępny będzie do testów konsumenckich pod koniec drugiego kwartału 2006 roku. Dzięki dostarczaniu tak innowacyjnych rozwiązań oraz wprowadzaniu i rozwijaniu produktów na nich opartych, Motorola jest pionierem w dziedzinie WiMAX.
– Wierzymy, że WiMAX, oparty na 802.16e, stanie się szeroko stosowaną technologią, nawet dla stacjonarnych aplikacji. Gwarantuje ona łączność bezprzewodową najwyższej jakości oraz umożliwia osiągnięcie pełnej mobilności w telekomunikacji – mówi Arek Zawada, dyrektor ds. infrastruktury, Motorola Polska.
Yahoo!, Google, Kodak i Microsoft - globalni partnerzy MotoroliNa kongresie 3GSM poinformowano o nawiązaniu przez Motorolę współpracy z Yahoo!, pionierem branży internetowej. Partnerstwo obu firm skupi się na dostarczeniu użytkownikom telefonów Motoroli dostępu do usług Yahoo! (poczta, kalendarz, książka adresowa) oraz stworzeniu aplikacji pozwalających na transmisje plików dźwiękowych i wideo z Internetu. Pozwoli to nie tylko na ściąganie transmisji (podcast) z komputera na telefon komórkowy, ale także bezpośrednio z sieci telekomunikacyjnej do telefonu (“over-the-air”). Działanie aplikacji zademonstrowano na przykładzie telefonu 3G – Motoroli RAZR V3x. Sam program jest elastyczny i może działać także na innych telefonach Motoroli.
– Nawiązanie współpracy z takim gigantami jak Yahoo!, a wcześniej z Google, Kodakiem i Microsoftem otwiera przed Motorolą zupełnie nowe możliwości. Wspólne działania uproszczą komunikacjię, dając prosty i szybki dostęp do rozrywki i danych przez telefon komórkowy, bez względu na czas i miejsce – mówi Joanna Lewandowska, dyrektor strategii sprzedaży telefonów komórkowych Motorola na Europę Środkowo-Wschodnią.
Motorola rozszerzyła również dotychczasową współpracę z Microsoftem. Wybrane modele telefonów Motoroli zostaną wyposażone w technologię Windows Media Digital Rights Management (DRM), dzięki czemu zwiększą się możliwości wyszukiwania, zakupu i odsłuchiwania muzyki. Aparaty te będą obsługiwać pliki typu Windows Media Audio (WMA), Windows Media Audio Pro (WMA Pro) oraz Media Transfer Protocol (MTP). Nowe telefony i akcesoriaMotorola zaprezentowała nowe telefony, wyposażone w technologię Bluetooth, m.in.: model L2, nawiązujący do designu eleganckiej Motoroli SLVR L7, obsługujący GPRS i PoC (Push-To-Talk) oraz V195, niedrogi telefon z klapką, posiadający wyjątkowo pojemną baterię. Firma pokazała również Motorolę A910 - telefon z łącznością Wi-Fi, pozwalający na obniżenie kosztów połączeń w domu/biurze. Urządzenie, działające na platformie Linux-Java, wyposażono w aparat cyfrowy 1,3 megapiksela, gniazdo kart pamięci TransFlash, odtwarzacz muzyczny, Bluetooth, video streaming oraz system rozpoznawania głosu,
niewymagający wcześniejszej konfiguracji. Motorola przedstawiła także model W220 – telefon z klapką, wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcje: zintegrowane radio FM, przeglądarkę internetową, wiadomości SMS i MMS, możliwość ściągania multimediów, książkę telefoniczna o pojemności 600 wpisów oraz kolorowy wyświetlacz zewnętrzny, który na bieżąco informuje o stanie baterii, silne sygnału sieci i nowych wiadomościach tekstowych.
Kongres 3GSM był okazją do zaprezentowania najnowszych akcesoriów komórkowych Motoroli. Pokazano m.in. bezprzewodową klawiaturę QWERTY przeznaczoną dla osób często korzystających z wiadomości tekstowych. Urządzenie pozwala na komponowanie i czytanie wiadomości na wbudowanym, 4 liniowym wyświetlaczu. Można też edytować wpisy w książce telefonicznej i kontaktować się bezpośrednio z innym posiadaczem TXTR D7 w zasięgu kilkunastu metrów. Przedstawiono także zaawansowaną technologicznie, maleńką słuchawkę Bluetooth – H5 MiniBlue. Urządzenie wyposażone zostało w niewielki głośnik i bardzo czuły mikrofon, wychwytujący dźwięk głosu użytkownika przez kanały uszne. Dzięki specyficznej i nowatorskiej obudowie urządzenie doskonale tłumi zewnętrzne hałasy i wychwytuje głos. H5 MiniBlue jest jedną z najmniejszych, najlżejszych i najbardziej dyskretnych słuchawek bezprzewodowych tego typu na świecie - czytamy w informacji prasowej.