Trwa ładowanie...

Moskwa wprowadzi system rozpoznawania twarzy

Jak informują moskiewskie media, od 2019 roku Moskwa planuje wprowadzić system rozpoznawania twarzy. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo w mieście i poprawić jakość miejskiej policji w poszukiwaniu przestępców.

Share
Moskwa wprowadzi system rozpoznawania twarzy
Źródło: Materiały prasowe
d32i181

O wprowadzeniu systemu rozpoznawania twarzy powiedział lokalnej prasie Siergiej Sobianin, mer Moskwy. - W celu poprawy bezpieczeństwa w mieście, wkrótce osiągniemy nowy poziom technologii informatycznych w pracy naszych organów ścigania - mówił portalowi interfax.ru.

Nowy system ma pomóc policji w Moskwie w poszukiwaniu przestępców, którzy są ścigani listem gończym. Z danych departamentu technologii wynika, że już dziś policjanci rozwiązują 70 procent przestępstw z użyciem nagrań z moskiewskiego monitoringu. Zmiany, które będą wprowadzone na terenie całego miasta, mają zwiększyć efektywność pracy policji w Moskwie oraz zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Rosji.

d32i181

W 2018 roku system rozpoznawania twarzy został eksperymentalnie wprowadzony m.in. w moskiewskim metrze. Zdał egzamin - dzięki niemu złapano kilkudziesięciu przestępców więcej, niż wcześniej. - Już w tym roku wymieniliśmy ponad 40% kamer monitoringu na bardziej zaawansowane - dodał mer Moskwy.

Zalety pracy systemu rozpoznawania twarzy podkreślał rosyjski wiceminister budownictwa Andriej Czibis. - Chodzi nie tylko o zainstalowaniu w mieście kamer wideo, a o system rozpoznawania twarzy i zachowań. Jeśli, ktoś szybko biegnie i ma w ręku zakazany przedmiot np. broń, automatycznie są uruchamiane służby alarmowe. Te technologie będą uruchamiane w naszych miastach w ramach projektu „Inteligentne miasto” - powiedział.

Projekt będzie realizowany przez rosyjską spółkę Rostelekom przy wsparciu chińskiej firmy Huawei.

Nie jest znany dokładny termin wprowadzenia nowych technologii na terenie całej Moskwy. Wiadomo tyle, że prace będą ukończone w 2019 roku. Planuje się też utworzenie takiego systemu w pozostałych miastach Rosji.

d32i181

Podziel się opinią

Share
d32i181
d32i181
Więcej tematów