Trwa ładowanie...
ycipk-ylx6pf
ycipk-ylx6pf

Moskal znowu zieje nienawiścią

Edward Moskal
Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal wywołał w Chicago skandal, wygłaszając publicznie podczas obchodów Dnia Pułaskiego do kilkuset działaczy Polonii antysemickie uwagi pod adresem mającego żydowskie pochodzenie działacza partii Demokratów, Rahma Emanuela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-ylx6pf

Moskal mówiąc do kilkuset Polaków nazwał Emanuela wspieranym dużymi sumami milionerem, który nie wie nic o naszych wartościach, oczekiwaniach i dziedzictwie.

Później dodał, że Emanuel jest obywatelem Izraela, służył dwa lata w armii, która nie strzela przecież kulami ze śliny do Palestynczyków. Moskal dodał, że wielu mieszkańców Izraela wyparło się swej polskiej ojczyzny. Niestety i wśród nas są tacy, którzy za 30 srebrników zdradzają Polonię - zwrócił się na koniec do zgromadzonych.

Rahm Emanuel określił słowa lidera kongresu Polonii Amerykańskiej mianem najbrzydszych stereotypów nienawiści. Wyraził też nadzieje, ze Polonia sama wyrzuci Moskala, który trwa w nienawiści.

ycipk-ylx6pf

Dziennik "Sun Times" w artykule opisującym całą sprawę zwraca uwagę, że Moskal nie tylko obrażał, ale tez mówił nieprawdę. Emanuel nie jest ani obywatelem Izraela ani nie służył w jego armii.

W trwających w Chicago prawyborach, które maja 19 marca wyłonić kandydata Demokratów do amerykańskiego kongresu Emanuel rywalizuje z Nancy Kaszak Amerykanką polskiego pochodzenia.(ck)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ylx6pf

ycipk-ylx6pf
ycipk-ylx6pf