Trwa ładowanie...
d31giqp
d31giqp

Moskal znowu zieje nienawiścią

Edward Moskal
Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal wywołał w Chicago skandal, wygłaszając publicznie podczas obchodów Dnia Pułaskiego do kilkuset działaczy Polonii antysemickie uwagi pod adresem mającego żydowskie pochodzenie działacza partii Demokratów, Rahma Emanuela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d31giqp

Moskal mówiąc do kilkuset Polaków nazwał Emanuela wspieranym dużymi sumami milionerem, który nie wie nic o naszych wartościach, oczekiwaniach i dziedzictwie.

Później dodał, że Emanuel jest obywatelem Izraela, służył dwa lata w armii, która nie strzela przecież kulami ze śliny do Palestynczyków. Moskal dodał, że wielu mieszkańców Izraela wyparło się swej polskiej ojczyzny. Niestety i wśród nas są tacy, którzy za 30 srebrników zdradzają Polonię - zwrócił się na koniec do zgromadzonych.

Rahm Emanuel określił słowa lidera kongresu Polonii Amerykańskiej mianem najbrzydszych stereotypów nienawiści. Wyraził też nadzieje, ze Polonia sama wyrzuci Moskala, który trwa w nienawiści.

d31giqp

Dziennik "Sun Times" w artykule opisującym całą sprawę zwraca uwagę, że Moskal nie tylko obrażał, ale tez mówił nieprawdę. Emanuel nie jest ani obywatelem Izraela ani nie służył w jego armii.

W trwających w Chicago prawyborach, które maja 19 marca wyłonić kandydata Demokratów do amerykańskiego kongresu Emanuel rywalizuje z Nancy Kaszak Amerykanką polskiego pochodzenia.(ck)

d31giqp

Podziel się opinią

Share

d31giqp

d31giqp
Więcej tematów