Trwa ładowanie...
d3k5p5y
d3k5p5y
IAR
grecja

Moskal: delegacjo wracaj z Aten!

Elity rządzące Polską nie dopuszczają do głosu przeciwników Unii Europejskiej i ukrywają przed społeczeństwem wiele punktow traktatu akcesyjnego niekorzystnych dla Polski - oświadczył prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edward Moskal. Moskal domaga się wycofania delegacji polskiej ze szczytu w Atenach i przestrzega, ż Polska stanie się w Unii chłopcem na posyłki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3k5p5y

"Mieliśmy przedsmak takiego traktowania, kiedy prezydent Francji Jacques Chirac zagroził Polsce wyobcowaniem za poparcie twardego stanowiska USA wobec Iraku. W przyszłości, jeżeli Polska przystąpi do Unii Europejskiej, może być jeszcze gorzej" - napisano w oświadczeniu prezesa KPA, opublikowanym przez chicagowski "Dziennik Związkowy".

Edward Moskal jest zdania, ze w traktacie akcesyjnym są poważne błędy legislacyjne dotyczące polityki rolnej oraz warunków kupna polskiej ziemi i domaga się w związku z tym, by premier Leszek Miller wycofał polską delegację ze szczytu w Atenach.

W imieniu mieszkających za granicą Polaków, prezes KPA apeluje do władz polskich o rzetelne informacje na temat zalet i wad proponowanego traktatu akcesyjnego.(ck)

d3k5p5y

Podziel się opinią

Share

d3k5p5y

d3k5p5y
Więcej tematów