Trwa ładowanie...

Morderstwo w ośrodku dla uchodźców w Szwecji

• Szwedzkie media: w awanturze uczestniczyło czterech migrantów
• Jeden z nich miał zostać raniony ostrym przedmiotem
• Zabójstwo miało miejsce w Ljusne, ok. 240 km od Sztokholmu

Share
Morderstwo w ośrodku dla uchodźców w Szwecji
Źródło: AFP, Fot: Palle Peter Skov/Scanpix
d1jxtf1

Szwedzka policja wyjaśnia okoliczności śmierci migranta w ośrodku dla uchodźców w miejscowości Ljusne, około 240 km na północ od Sztokholmu. W sobotę wieczorem doszło tam do awantury, jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Funkcjonariusze aresztowali już podejrzewanego o zabójstwo mężczyznę.

Aresztowany to dwudziestokilkuletni mężczyzna, podejrzewany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa - przekazał rzecznik policji w Soderhamn. Trwa ustalanie, jakiej broni użyto podczas ataku, ale wiadomo, że ofiara śmiertelna zginęła od ran kłutych lub ciętych - dodał.

d1jxtf1

Do zajść, w których uczestniczyło ok. 15 mężczyzn, doszło w sobotę. Policja zwraca uwagę, że w Szwecji coraz częściej dochodzi do aktów przemocy w ośrodkach dla osób oczekujących na azyl oraz do ataków na migrantów.

To drugie zabójstwo w centrum dla uchodźców w Szwecji w ostatnim miesiącu. Wcześniej z rąk młodego imigranta zginęła 22-letnia pracownica ośrodka, co wywołało nasilenie dyskusji o zbyt dużej liczbie uchodźców w tym kraju.

Szwecja pod koniec ubiegłego roku wprowadziła kontrole graniczne, aby powstrzymać napływ azylantów. W 2015 roku do Szwecji przyjechała ich rekordowa liczba: 163 tys. Władze spodziewają się, że w tym roku imigrantów może być ok. 140 tys.

d1jxtf1

Podziel się opinią

Share
d1jxtf1
d1jxtf1
Więcej tematów