WP

Morderca z amerykańskiej szkoły zostanie skazany na śmierć? Tego chce prokurator

19-letni Nikolas Cruz w połowie lutego tego roku zastrzelił 17 osób w liceum w Parkland na Florydzie. Prokuratura domaga się dla mordercy najsurowszej z możliwych kar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obrona liczy, że sąd oszczędzi Cruza
Obrona liczy, że sąd oszczędzi Cruza (East News, Fot: Pool South Florida Sun-Sentinel)
WP

W opublikowanym dokumencie procesowym prokuratorzy poinformowali, że będą domagać się kary śmierci dla sprawcy "nieludzkiej, bestialskiej i okrutnej zbrodni". Podkreślili również, że Cruz dokonał masakry z premedytacją i zimną krwią.

Adwokat 19-latka Howard Finkelstein zapowiedział, że ich klient przyzna się do winy, ale tylko pod warunkiem zapewnienia, że nie będzie zagrożony karą śmierci. Obrońca zgadza się natomiast by skazać Cruza na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Nikolas Cruz jest byłym uczniem liceum Marjory Stoneman Douglas w Parkland, czyli szkoły w której dokonał zamachu. Jak ustaliła policja, sprawca jest niezrównoważony psychiczne, a także miał poważne kłopoty w szkole (słabe wyniki w nauce i brak akceptacji ze strony kolegów) i w domu. Cruz jest znany z zamiłowania do broni oraz dziwnych i agresywnych zachowań. Nastolatek od dawna interesował się bronią, groził swoim kolegom, a także bez powodu włączał alarm w szkole, do której uczęszczał.

WP

Tragedia w Poznaniu. Dramatyczne relacje lokatorów kamienicy

WP
WP