WP

Morawiecki wygłosił expose. Internauci komentują jego słowa

Gdy Mateusz Morawiecki wygłaszał w Sejmie expose, jego słowa na bieżąco komentowali nie tylko posłowie opozycji na sali, ale także internauci. "Na razie jedyny konkret, że nie oddamy Niemcom Lewego" - napisał na swoim profilu na Twitterze politolog, były europoseł Polski Razem Marek Migalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki wygłosił expose w Sejmie
Mateusz Morawiecki wygłosił expose w Sejmie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

- Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie na pewno rodzina, praca, mieszkanie - zapowiedział nowy premier przedstawiając program działania swojego rządu. Mówił o gospodarce, zmienianiu Polsce na lepsze, walce z ASF i smogiem. Internauci na żywo komentowali jego obietnice.

- Kierunek jest ten sam, wartości i drogowskazy te same. Jest rządem kontynuacji, który będzie realizował politykę wspierania polskich rodzin. Rozwój i sprawy społeczne to jedno i to samo. Kwitnąca gospodarka jest warunkiem prowadzenia szczodrej polityki społecznej. Tak jak teraz. Dlatego będziemy kontynuowali nasze programy społeczne, wzmacniali i rozwijali - mówił Mateusz Morawiecki w trakcie expose.

"Więc na czym polega zmiana?" - pytał się na swoim profilu na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda

WP

- Nasi młodzi piłkarze już jako juniorzy wyjeżdżają do zagranicznych szkółek. Czym byłaby reprezentacja Niemiec bez Klose, naszego chłopaka z Opola albo bez Łukasza Podolskiego. Dobrze, że nam Roberta nie zabrali chociaż - stwierdził Morawiecki.

"Rozumiem, że wg Morawieckiego zagraniczne szkółki piłkarskie są złe, a zagraniczny bank, w którym zarobił ponad 30 mln jest dobry" - napisał na swoim profilu Tomasz Lis.

Według Marka Migalskiego to jedyny konkret w tym expose. "A serio: fragment o tym, źe "dobrze, iż nam Niemcy Lewego nie wzięli" jest dyplomatycznym skandalem. Dowcipne, ale niedopuszczalne w expose" - napisał w kolejnym poście.

WP

"W Polsce nad pisaniem expose zawsze pochylały się tęgie głowy - szukając porywającej narracji, oryginalnego przesłania, cytatów, porównań i metafor. Wygląda na to, że swoje expose pisał Morawiecki sam, na kolanie, w pośpiechu. I przeczytał je wcześniej tylko raz, albo w ogóle" - ocenił wystąpienie Morawieckiego poseł PO Rafał Trzaskowski.

Wiele komentarzy wywołała także zapowiedź premiera dotycząca walki ze smogiem. Tym bardziej, że zapowiedział również, iż podstawą naszej gospodarki będzie węgiel.

WP

"Premier Morawiecki dziękuje ruchom miejskim za nagłośnienie problemu smogu. My chętnie podziękujemy premierowi za realne działania, może na początek obniżenie norm alarmowych?" - napisało na swoim profilu stowarzyszenie "Miasto jest nasze".

Wiele osób zwróciło także uwagę na słowa premiera dotyczące Puszczy Białowieskiej.

WP

Internauci zwrócili również uwagę, na to, że premier wielokrotnie podczas swojego wystąpienia cytował poetów.

"Pan Premier M Morawiecki odwoływał się do klasyków... Ja również..." - napisał Krzysztof Piesiewicz.

WP

Część internautów doszukiwała się w wystąpieniu premiera podobieństw do przywódców Polski z czasów PRL.

"W nocy z 12 na 13 grudnia Sejm będzie powoływał nowy rząd a Senat przyjmował ustawy demolujące trójpodział władzy. Cóż za piękna symbolika. Czy po głosowaniach będą też internowania?" - napisał na swoim profilu Krzysztof Luft.

"Morawiecki w Sejmie... Ble ble ble... Ta sama śpiewka co 2 lata temu! Dodajmy trochę projektów lewicy... Rząd doskonały. Tylko szkoda, że znowu ta sama ściema! Mało prorodzinnie, dużo gadania... PiC dla PiS!" napisał na swoim profilu internauta kryjący się pod nickiem "Zwykły człowiek".

"Produkcja krzyży dla Europy kołem zamachowym polskiej gospodarki" - skomentował obietnice premiera Stefan Skrupulatny.

WP
WP