ŚwiatMonika Olejnik: księże profesorze! Zmarło dziecko! Gdzie empatia?

Monika Olejnik: księże profesorze! Zmarło dziecko! Gdzie empatia?

10.07.2014 20:02, aktualizacja: 11.07.2014 18:44

Gdzie jest empatia dla matki, której dziecko wczoraj zmarło? - pytała Monika Olejnik w programie "Kropka nad I" w TVN24 ks. Dariusza Oko. - Jest empatia dla matki, ale jest też empatia dla dziecka - odparł gość, rozpoczynając opowieść o tym, że niedawno był w Rosji, gdzie niegdyś aborcja była dostępna na żądanie kobiet. - Księże profesorze! - przerwała mu ostro Monika Olejnik. - Zmarło dziecko! Co Rosja ma wspólnego z aborcją?

- Prof. Chazan nie jest bogiem. Nie może decydować o tym, czy dziecko będzie żyło, czy nie. Natomiast ateiści w Rosji uważali, że mają takie prawo. Jednym, z pierwszych przepisów wprowadzonych przez Lenina było właśnie przyzwolenie na aborcję - mówił ks. Dariusz Oko. - Ateiści, którzy popierają aborcję, popierają także eutanazję - dodał. - Ostatecznie to jest spór ateizmu z chrześcijaństwem.

- Księże profesorze! W Polsce obowiązuje prawo! - mówiła prowadząca program. - Lekarz musi wskazać kobiecie, gdzie może legalnie dokonać aborcji!

- Tym się różnimy od ateistów, że my chcemy objąć prawami demokracji wszystkich, ateiści chcą zabijać. Ateiści chcą wyrzucić z pracy lekarzy wierzących - grzmiał dalej ks. Oko.

Tu znów przerwała mu prowadząca program. - Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest niewierząca! - powiedziała. - I co, katoliczka chce wyrzucić katolickiego lekarza? - pytała. - Ja tylko słyszę obronę doktora Chazana, słyszę biskupów, którzy chcą zbierać pieniądze na karę dla tego szpitala. A gdzie jest ta kobieta? Gdzie jest to dziecko? - pytała Monika Olejnik.

- Piekło kobiet bierze się przede wszystkim ze straszliwego egoizmu mężczyzn, którzy stawiają na pierwszym miejscu swoją przyjemność seksualną - odpowiadał ks. Oko. - Na mężczyznach ciąży zbiorowa wina wobec kobiet jak na Niemcach wobec Żydów - dowodził duchowny.

Źródło: TVN24

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także