Trwa ładowanie...
mona lisa

"Mona Lisa" może zostać sprzedana. Zaskakujące wieści z Francji

Epidemia koronawirusa sprawiła, że we Francji pojawił się zaskakujący pomysł. Chodzi o sprzedaż obrazu "Mona Lisa", by zebrać pieniądze na walkę z chorobą COVID-19.

Share
"Mona Lisa" może zostać sprzedana. Zaskakujące wieści z Francji
Źródło: Anadolu Agency via Getty Images
d4hfpe1

"Mona Lisa" a koronawirus. Zaskakujący pomysł

Legendarny obraz "Mona Lisa" to perła w koronie francuskiej sztuki. Jego autorem jest Leonardo da Vinci, a obraz pochodzi z początków XVI wieku. Założyciel firmy technologicznej Fabernovel - Stephane Distinguin - przedstawił pomysł, by sprzedać obraz i w ten sposób zyskać pieniądze na walkę z koronawirusem.

Distinguin chce, by sprzedaż także inne cenne dzieła sztuki, które są we francuskich zbiorach. To w trudnych czasach wywołanych epidemią koronawirusem i kryzysem ekonomicznym może pomóc zebrać środki na potrzeby służb medycznych, które zajmują się leczeniem kchoroby COVID-19.

d4hfpe1

"Mona Lisa" na sprzedaż?

Francuski biznesmen uważa, że za obraz "Mona Lisa" Francja może uzyskać aż 50 miliardów euro. - Obraz jest łatwy do przekazania. Musimy szukać pieniędzy wszędzie, gdzie to jest tylko możliwe. Najważniejsza jest cena. Musi być szalona, by to miało sens. Trzeba by było przenzaczyć nie mniej niż 50 miliardów euro - powiedział Distinguin w rozmowie z "Independent".

Biznesmen dodał, że jego szacunki mogą być przewartościowane, ale nigdy żaden z ekspertów nie podał argumentów dotyczących ceny rynkowej znanego na całym świecie dzieła.

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa codziennie pochłania we Francji miliardy euro. Francja to jeden z krajów, gdzie wykryto najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem. Chorych było ponad 181 tysięcy osób, a zmarło ponad 28 tysięcy. Francuski rząd zdecydował się na radykalne środki ostrożności i zamrożenie gospodarki.

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hfpe1

Podziel się opinią

Share
d4hfpe1
d4hfpe1
Więcej tematów