Trwa ładowanie...
d3oz7g2
IAR
atak

MON uspokaja: nie było żadnego włamania do sieci komputerowej

• Resort obrony uspokaja - nie było żadnego włamania do sieci komputerowej ministerstwa - czytamy w komunikacie
• Na portalu Niebezpiecznik pojawiła się informacja, że grupa hakerów "Prawy Sektor" mogła dokonać włamania do systemu informatycznego MON
• W wyniku włamania miało też dojść do kradzieży danych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MON uspokaja: nie było żadnego włamania do sieci komputerowej
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d3oz7g2

"W związku z informacjami o włamaniu się do sieci komputerowej MON, wyjaśniamy, że była to manipulacja mającą stworzyć wrażenie groźnego ataku cybernetycznego" - czytamy w komunikacie MON, jaki ukazał się na stronie ministerstwa. Według przedstawicieli ministerstwa, opublikowane dane personalne pochodziły z jawnej sieci MON, nie zawierały informacji tajnych i były nieaktualne. Dodatkowo dotyczyły tylko jednej osoby.

"Opublikowane dane personalne pochodziły z jawnej sieci MON. Nie zawierały informacji tajnych, były nieaktualne (2012 r.) i ograniczały się do jednej osoby" - napisał w komunikacie Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON.

W komunikacie podkreślono również, że system kierowania i dowodzenia ministerstwa i sił zbrojnych działa bez zakłóceń i jest bezpieczny.

Trwają również czynności mające wyjaśnić okoliczności, w jakich doszło do opisanego przez portal Niebezpiecznik incydentu.

W ubiegłym tygodniu, grupa "Prawy Sektor" dokonała udanego włamania do bazy danych Netii.

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów