"Mom nadzieja, że bydzie fest gryfnie". Biedroń zapowiada spotkania na Śląsku

Robert Biedroń podzielił się na Instagramie filmem, w którym zapowiada serię spotkań z mieszkańcami Śląska. Czy uda mu się ich zachęcić? Na pewno! Prezydent Słupska robi to... po śląsku. Czyżby polityk zdecydował się stanąć w szranki z Andrzejem Dudą i rozpoczynał kampanię prezydencką?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń zapowiada przyjazd na Śląsk
Robert Biedroń zapowiada przyjazd na Śląsk (PAP)
WP

Polityk zamieścił na swoim profilu nagranie w którym gorąco zaprasza na spotkania w kilku śląskich miejscowościach. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby polityk nie starał się tego zrobić mówiąc gwarą. Efekt? Oceńcie sami.

Spotkania Roberta Biedronia odbędą się w ramach inicjatywy Instytutu Myśli Demokratycznej pod hasłem "#BiedrońnaŚląsku". W opisie wydarzeń, które kolejno odbędą się w Katowicach, Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Mikołowie czytamy: "Zobaczmy co łączy Północ z Południem, porozmawiajmy o tym co ważne dziś i jutro. Mam nadzieję że już wkrótce poznamy się bliżej!"

WP

Czy to początek kampanii prezydenckiej Biedronia? Wielu uważa że tak. W sondażach dot. kandydatów na przyszłą kadencję prezydenta z 2017 roku polityk zajmował trzecie miejsce z wynikiem 16,3 proc - za Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem. Z kolei w niedawnym sondażu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski, uzyskał drugi najlepszy wynik, wyprzedzając byłego premiera.

Polub WP Wiadomości
WP
WP