Trwa ładowanie...
dn8b4qy

Molestowanie seksualne to codzienność w brytyjskich szkołach

Prawie dwie trzecie dziewcząt i młodych kobiet w wieku od 13 do 21 lat z Wielkiej Brytanii stwierdziło, że padło ofiarą molestowania seksualnego w szkole lub na uczelni. Jednak to problem, który dotyka już nawet kilkulatki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Molestowanie seksualne to codzienność w brytyjskich szkołach
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dn8b4qy

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie organizacji Girlguiding UK wynika, że ok. 60 proc. młodych Brytyjek było molestowanych przez szkolnych kolegów. Co piąta ankietowana przyznała, że była dotykana wbrew swojej woli. Większość uczestniczek badania stwierdziła, że to "codzienność w życiu młodej dziewczyny".

- Wiele uczennic po prostu się do tego przyzwyczaiło. Niedawno w mojej klasie chłopak żartował, że na temat gwałtów. Nie widział w tym żadnego problemu - mówi 16-letnia Ashvini Rae.

Ponad połowa dziewcząt w wieku od 11 do 16 lat powiedziało, że nauczyciele ignorują skargi albo obracają sprawę w żart. Co gorsza, z badań wynika, że ofiarą werbalnej napaści seksualnej padają nawet 7-latki.

dn8b4qy

- Niestety to stało się czymś normalnym. Dziewczyny są sfrustrowane, bo władze nie robią wystarczająco wiele, aby zwalczać molestowanie i mobbing. Domagamy się wydania odpowiednich zarządzeń przez resort edukacji dla szkół - podkreśla Emma Cooper z Girlguiding UK.

Źródło: guardian.com

Zobacz również: Molestowanie mężczyzn

dn8b4qy

Podziel się opinią

Share
dn8b4qy
dn8b4qy
Więcej tematów