Trwa ładowanie...

Molestowali w szkole połowę uczennic, 20 zaszło w ciążę

Ponad tysiąc nauczycieli zostało zwolnionych w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu molestowania swoich uczennic. Takie wstrząsające dane podały władze Kenii - czytamy w serwisie BBC News. Przykładem szokujących praktyk jest jedna ze szkół, gdzie 20 uczennic zaszło w ciążę, a z połową wszystkich dziewczynek w szkole nauczyciele uprawiali seks co najmniej raz.
Share
Molestowali w szkole połowę uczennic, 20 zaszło w ciążę
Źródło: AFP, Fot: Roberto Schmidt
ds7pnx1

Do większości przypadków dochodziło w małych szkołach na terenach wiejskich. Ofiary miały przeważnie 12-15 lat - poinformował przedstawiciel kenijskiego rządu Ahmed Hussein.

- W zeszłym roku za całowanie, dotykanie lub deflorację uczennic pracę straciło 600 nauczycieli, w tym roku już 550 - powiedział Hussein. Cała kadra nauczycielska w Kenii liczy ponad 240 tysięcy osób.

Według przedstawiciela jednej z organizacji walczącej o prawa dzieci, problem dotyczy całego kraju. Przykładem szokujących praktyk jest jedna ze szkół w prowincji Nyanza, gdzie 20 uczennic zaszło w ciążę, a z połową wszystkich dziewczynek w szkole nauczyciele uprawiali seks co najmniej raz - pisze BBC News.

Wiele spraw swój finał znajduje w sądzie, jednak jak podkreśla BBC News, nauczyciele często płacą rodzicom, aby ci nie wysuwali formalnych oskarżeń.

NaSygnale.pl: Proboszcz powiesił się w kościele - parafianie w szoku

ds7pnx1

Podziel się opinią

Share
ds7pnx1
ds7pnx1
Więcej tematów