Trwa ładowanie...

"Mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich". Paweł Rabiej o rozmowach w Nowoczesnej o kandydacie

Wybory prezydenckie coraz bliżej, trwa szukanie kandydata w Koalicji Obywatelskiej. Tymczasem Paweł Rabiej zdradza, o jakim polityku dyskutują działacze Nowoczesnej. - Senator Wadim Tyszkiewicz mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich - przyznał wiceprezydent Warszawy.

Share
"Mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich". Paweł Rabiej o rozmowach w Nowoczesnej o kandydacie
Źródło: East News
d1cv8ym

Paweł Rabiej był gościem RMF FM. Był pytany m.in. o to, czy Rafał Trzaskowski zamierza startować w wyborach prezydenckich 2020. Wiceprezydent stolicy przyznał, że nie porusza tego tematu w rozmowie z Trzaskowskim.

- Nie namawiam Rafała Trzaskowskiego, żeby powalczył o prezydenturę Polski - powiedział Rabiej. - Wygraliśmy rok temu w wyborach prezydenckich w Warszawie. I pan prezydent Trzaskowski też to rozumie - dodał.

d1cv8ym

Pojawiła się również kwestia tego, czy możliwe jest to, by Rafał Trzaskowski został szefem Platformy Obywatelskiej. - Wydaje mi się to możliwe, ale trudne z punktu widzenia logistyki zarządzania miastem - odpowiedział wiceprezydent Warszawy.

Joanna Mucha odpowiada Stanisławowi Piotrowiczowi: poziom magla

Rabiej był pytany również o to, czy Nowoczesna planuje wystawić własnego kandydata na prezydenta. - Jest dużo głosów, że związany kiedyś z Nowoczesną senator Wadim Tyszkiewicz mógłby mieć szansę w wyborach prezydenckich - przyznał Rabiej, podkreślając, że w następną sobotę ma odbyć się rada krajowa partii. Polityk dodał również, że były rozmowy o połączeniu Nowoczesnej z PO, ale "partia chce zachować odrębność jako formacja liberalna".

- Czekamy na raport ekspertów. Musimy mieć absolutną pewność, kto zawiódł. Jeżeli okaże się, że zawiodła firma na poziomie konstrukcyjnym to sądzę, że naturalne będzie roszczenie do tej firmy za błędy, które wywołała - tłumaczył Paweł Rabiej na antenie RMF FM.

- Jeżeli raport stwierdzi, że mamy do czynienia z zaniedbaniami w zakresie wykonawczym bądź zaniedbaniami w zakresie konstrukcyjnym to trudno mi sobie wyobrazić inny scenariusz niż dochodzenie odszkodowania - dodał, podkreślając, że stołeczny ratusz padł ofiarą "zmasowanej propagandy" ws. "Czajki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cv8ym

Podziel się opinią

Share
d1cv8ym
d1cv8ym
Więcej tematów