Trwa ładowanie...
14-10-2014 14:35

Modernizacja dwóch ważnych ulic w Mysłowicach

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się dwa duże remonty dróg w Mysłowicach – na ulicach Brzęczkowickiej i Wiosny Ludów. Powstaną tam nowe nawierzchnie jezdni, chodniki, liczne parkingi (także dla rowerów) i zatoki autobusowe. Całość remontów kosztuje ponad 1,3 mln zł.

Modernizacja dwóch ważnych ulic w MysłowicachŹródło: UM Mysłowice
d1y8bcx
d1y8bcx

Ulica Brzęczkowicka jest zlokalizowana w centralnej części Osiedla Powstańców, największego osiedla w Mysłowicach. Teraz przejdzie gruntowny remont, który pozwoli przede wszystkim na bardziej funkcjonalne zagospodarowanie obszaru. Powstaną też nowe miejsca parkingowe, a ruch pieszych ma odbywać się swobodnie, a przy tym bezpiecznie. Wyremontowana zostanie nie tylko sama jezdnia, ale też chodniki, zatoki autobusowe i parkingowe, powstaną też nowe zjazdy do położonych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków. Dla podwyższenia bezpieczeństwa pieszych trzy z pięciu przejść dla pieszych utworzone zostaną na wzniesieniu.

Dotychczas kierowcy parkowali tam jak popadnie – brak jest wyraźnego rozdzielenia jezdni od zatok parkingowych. Ponadto mają one różne długości i głębokości. Teraz ma się to zmienić. Liczba miejsc parkingowych wzrośnie do 95, do tego 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na obu końcach ulicy Brzęczkowickiej powstaną parkingi dla 16 rowerów.

Remont ulicy Brzęczkowickiej został podzielony na sześć etapów. Trzy z nich obejmujące remont jezdni, budowę części miejsc parkingowych, chodników i budowę zatoki autobusowej zakończone zostaną pod koniec listopada.

Drugi duży remont zaczął się na ulicy Wiosny Ludów w dzielnicy Wesoła. Tam asfaltowa nawierzchnia jest już znacznie odkształcona i zdeformowana.

d1y8bcx

- W ramach zaplanowanego remontu zostanie ona wymieniona na całej długości, powstaną nowe chodniki, zjazdy do posesji i dróg bocznych, parkingi oraz pobocza. Ponadto położony wzdłuż ulicy rów przydrożny zostanie odtworzony i wyczyszczony poprzez pogłębienie dna, ukształtowanie skarp oraz oczyszczenie przepustu – informuje zespół prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

Modernizacja ulicy Wiosny Ludów potrwa do końca kwietnia przyszłego roku, ale już do końca listopada położona zostanie nowa nawierzchnia, która zapewni przejezdność.

W obu przypadkach prace rozpoczęły się w połowie roku – wtedy zlecono opracowanie dokumentacji. Inwestycje łącznie będą kosztować 1,3 mln zł i obie zostaną wykonane przez katowicką firmę Drogopol-ZW.

d1y8bcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y8bcx
Więcej tematów