Trwa ładowanie...
ycipk-16z208

Mocny wpis Romana Giertycha. "Dość szyderstw z chorego posła"

- Mam nadzieję, że zakończy się fala hejtu, szyderstw i drwin, która spotyka posła od pierwszego sejmowego wystąpienia - napisał na Facebooku Roman Giertych. Wstawił się za politykiem Zbigniewem Ajchlerem i tym samym ujawnił, że choruje on na Parkinsona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych reprezentuje posła Zbigniewa Ajchlera w sądzie
Roman Giertych reprezentuje posła Zbigniewa Ajchlera w sądzie (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
ycipk-16z208

W sieci można znaleźć filmiki z wystąpień Zbigniewa Ajchlera z obraźliwymi komentarzami, sugerującymi, że polityk był w Sejmie pod wpływem alkoholu. Poseł Platformy Obywatelskiej ma dość. Zwrócił się do Romana Giertycha, by zajął się jego sprawą. Adwokat poinformował o tym na Facebooku.

Jak pisze Giertych, naśmiewać się z Ajchlera zaczęła Telewizja Republika. "Te drwiny powtarzane są obecnie przez część mediów w ramach podsumowań kończącej się kadencji" - zaznacza adwokat. I podkreśla: "Dość szyderstw z chorego posła. (...) Zapowiadam, że w imieniu mego mandanta wszystkie tego typu sugestie będę ścigał na drodze sądowej".

Giertych ujawnia, że Ajchler od ponad dwudziestu lat choruje na Parkinsona.

ycipk-16z208
Layer 1

W jego przypadku ta choroba neurologiczna jest całkowicie opanowana, lecz wywołuje skutki w postaci nieco nadmiernie zauważanej ekspresyjności. Nie chcę publikować zaświadczenia o chorobie, lecz jeżeli którykolwiek z dziennikarzy pragnie się o tym przekonać, to udostępnię zaświadczenie do wglądu w siedzibie kancelarii. Pan poseł jest pod opieką najlepszych specjalistów od leczenia Parkinsona w Polsce i osiągnął sukces w postaci opanowania skutków tej choroby. Osiąga również olbrzymie sukcesy gospodarcze i publiczne (prowadzenie wielu firm, wielokrotny mandat radnego, a obecnie posła). Jednakże neurologiczne konsekwencje pierwszego etapu choroby są w jego zachowaniu czasami obecne.

Roman Giertych
PAP
Podziel się

Na zdjęciu Zbigniew Ajchler

Jak zaznacza na koniec Giertych, "ma nadzieję, że po tej informacji zakończy się fala hejtu, szyderstw i drwin, która spotyka posła od pierwszego sejmowego wystąpienia".

ycipk-16z208

Zobacz też:

List Giertycha do Morawieckiego. "A jakby tak Pan odwrócił znaczenie słowa 'głupi'?"

Roman Giertych: List do Anny Zalewskiej z postulatem cenzury Biblii

ycipk-16z208

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16z208

ycipk-16z208
ycipk-16z208