Trwa ładowanie...
d13014h
21-09-2006 07:59

Mniej antyterrorystów w Polsce

Komenda Główna Policji chce o ponad połowę zmniejszyć liczbę antyterrorystów. "Życie Warszawy" dotarło do tajnych planów reorganizacji tych jednostek.

d13014h
d13014h

Restrukturyzację jednostek antyterrorystycznych (AT) przygotowuje już od kilku miesięcy komisja powołana w KGP. Dziś w polskiej policji pracuje około 800 antyterrorystów. Po reformie ma ich zostać zaledwie 381. Dwa warianty reformy polskiego AT, do których dotarło "Życie Warszawy", zakładają, że jednostka centralna w Warszawie będzie się składała z 50 lub 90 funkcjonariuszy.

Taka jednostka musi być silna, nie można jej osłabiać. Redukcja to nie jest dobry pomysł - mówi Marcin Kossek, instruktor zagranicznych jednostek specjalnych, były antyterrorysta. W MSWiA jednak nie zgadzają się, że reforma osłabi polskie jednostki AT. Nie ilość, a jakość powinna być brana pod uwagę (...)- powiedział Tomasz Skłodowski, rzecznik MSWiA.

"Życie Warszawy" w KGP dowiedziało się niewiele więcej. Tymczasem sami antyterroryści martwią się o swoją przyszłość. Część już złożyła podania o przeniesienie do innych policyjnych jednostek. Nie jesteśmy szkoleni i wyposażeni tak, jak wymagają tego warunki - tłumaczą. (IAR)

d13014h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13014h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj