Trwa ładowanie...
dguhuml
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Młodzi gniewni - więcej kradzieży i narkotyków

• W I kw. br. przestępstwa popełniło ponad 11,1 tys. nieletnich
• To o 24,4 proc. więcej niż przed rokiem - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzi gniewni - więcej kradzieży i narkotyków
(Policja)
dguhuml

Zjawisko jest niepokojące, bo w tym samym czasie ogólna przestępczość w kraju zmalała. Z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że liczba incydentów w porównaniu z rokiem ubiegłym spadła o 9 proc.

Jak zauważają eksperci, udział nieletnich w ogólnej liczbie stwierdzonych przestępstw znowu się zwiększa. Obecnie wynosi już ok. 6 proc., podczas gdy w I kw. ubiegłego roku kształtował się na poziomie 4,2 proc.

Młodzież ciągle ma problemy w radzeniu sobie z kłopotami życia codziennego. Efektem tego jest ucieczka w używki, a to z kolei przekłada się na lawinową liczbę przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

dguhuml

Podziel się opinią

Share

dguhuml

dguhuml
Więcej tematów