Trwa ładowanie...
d36mu2l

Młodzi Europejczycy nie czują się Europejczykami

Młodzi Europejczycy nie identyfikują się z Europą. Głębszą więź czują natomiast ze światem oraz regionem pochodzenia - wynika z sondażu prowadzonego przez Europejską Unię Nadawców EBU we współpracy z niemieckim instytutem badań opinii publicznej Sinus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(flickr.com)
d36mu2l

Zaledwie 11 proc. młodych Europejczyków zadeklarowało, że identyfikuje się z Europą. Lepiej natomiast przedstawiają się liczby dot. oceny przynależności regionalnej oraz globalnej.

31 proc. europejskiej młodzieży czuje więź ze światem, a 30 proc. z regionem/miastem, w którym mieszka lub z którego pochodzi. 27 proc. ankietowanych przyznało, że identyfikuje się przede wszystkim ze swoim krajem.

Z sondażu wynika także, że 59 proc. badanych nie ufa Europie. Co szósty młody Europejczyk chce wystąpienia swojego kraju z Unii Europejskiej. 65 proc. respondentów jest z kolei przeciwnych rosnącemu nacjonalizmu w Europie.

d36mu2l

W badaniu, w którym wzięły udział osoby w wieku 18-34 lat, uwzględniono dane z Belgii, Grecji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Czech. Wykorzystano ankietę internetową "Generation What?".

Sondaż jest prowadzony od 11 kwietnia 2016 roku. Do marca 2017 wzięło w nim udział prawie milion osób z 35 krajów Europy.

Źródło: PAP

d36mu2l

Podziel się opinią

Share

d36mu2l

d36mu2l
Więcej tematów