Trwa ładowanie...

Mistrzowska gra na fortepianie w Łazienkach

Wielbicieli muzyki poważnej i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora czeka kolejna fortepianowa uczta. W niedzielę 29 maja wystąpią Anna Maria Stańczyk i Kanako Okabe.

Share
Mistrzowska gra na fortepianie w Łazienkach
Źródło: WP.PL
d1wbs5n

Anna Maria Stańczyk, która swój występ rozpocznie o godz. 12, studiowała pod kierunkiem prof. Maryli Zubelewicz-Bojar, Marii Poniatowskiej, Jana Ekiera i Bronisławy Kawalli oraz przez wiele lat u Louisa Kentnera, z którym później występowała, wykonując utwory na dwa fortepiany. Obsypana nagrodami artystka występowała w Europie, Azji oraz w Środkowej i Północnej Ameryce w znanych salach koncertowych.

Kanako Okabe, która wystąpi o godz. 16, jest absolwentką Średniej Szkoły Soai w klasie muzyki oraz Wydziału Muzyki Instrumentalnej Uniwersytetu Soai w klasie fortepianu. Studia odbywała pod kierunkiem profesora Hikaru Yoshiyamy. W 2004 roku zdobyła nagrodę w konkursie dla pianistów organizowanym pod patronatem Fundacji Kultury Sakai i wystąpiła na koncercie laureatów. Jest również zdobywczynią III miejsca dwunastej edycji pianistycznego konkursu Raionkai. Wstęp na koncerty jest wolny.

d1wbs5n

Podziel się opinią

Share
d1wbs5n
d1wbs5n
Więcej tematów