Trwa ładowanie...
ycipk-4ldcbk
ycipk-4ldcbk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mistrz Jerzy Jarocki odznaczony medalem Gloria Artis

Obchodzący 50-lecie działalności artystycznej reżyser Jerzy Jarocki, został odznaczony w Warszawie złotym medalem Gloria Artis, przyznawanym za zasługi dla polskiej kultury. Artysta został uhonorowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4ldcbk

Uroczystość odbyła się po zakończeniu przedstawienia "Miłość na Krymie" w reż. Jerzego Jarockiego, w Teatrze Narodowym.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski podziękował Jerzemu Jarockiemu za perfekcyjną naukę kilku pokoleń artystów, za kształcenie publiczności, za podnoszenie każdego spektaklu - jeżeli jest taka potrzeba - z pozycji horyzontalnej na wertykalną.

Bardzo się cieszę, panie profesorze, że mogłem uczestniczyć w tak wielu wydarzeniach, których był pan reżyserem. Chcę bardzo serdecznie podziękować za to wszystko, co buduje naszą wrażliwość, estetykę i co wiąże się z przesłaniem pana spektakli - mówił Zdrojewski.

ycipk-4ldcbk

Do poniedziałku w Teatrze Narodowym w Warszawie trwają tygodniowe obchody 50-lecia twórczości Jerzego Jarockiego, objęte patronatem ministra kultury.

Jarocki to jeden z najważniejszych reżyserów w polskim teatrze powojennym. Jako pierwszy reżyser w kraju wystawił na scenie "Ślub" Witolda Gombrowicza. W inscenizacjach Jarockiego dominuje literatura współczesna - Eugene O'Neill, Arthur Miller, Sławomir Mrożek, Friedrich Duerrenmatt, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Witold Gombrowicz.

Do jego najwybitniejszych spektakli należą inscenizacje dramatów Różewicza - "Wyszedł z domu", "Stara kobieta wysiaduje", "Na czworakach", "Pułapka". Do kanonu przeszły również reżyserowane przez niego sztuki Witkacego, jak "Matka" czy "Szewcy" oraz Mrożka - "Tango", "Rzeźnia", "Garbus", "Pieszo", "Portret", "Miłość na Krymie".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ldcbk

ycipk-4ldcbk
ycipk-4ldcbk