Trwa ładowanie...

Miss Świata rozwiąże konflikt brytyjsko-hiszpański o Gibraltar?

Nie maleje konflikt między Madrytem i Londynem w sprawie Gibraltaru. Tymczasem brytyjskie terytorium zamorskie wybrało nowego burmistrza – to Miss Świata z 2009 roku, Kaiane Aldorino Lopez. Następczyni Adolfo Canepy wyraziła już swoje stanowisko wobec konfliktu hiszpańsko-brytyjskiego.

Miss Świata rozwiąże konflikt brytyjsko-hiszpański o Gibraltar?Źródło: gi chronicle, fot: Kaiane Lopez
d1n05d6
d1n05d6

- Jestem dumna z tego, że jestem Brytyjką. Dlaczego mielibyśmy kiedykolwiek zmienić naszą flagę? Gibraltar jest brytyjski i zawsze taki pozostanie – powiedziała Kaiane Lopez podczas oficjalnej ceremonii przekazania władzy.

To nie pierwszy raz, kiedy na stanowisku burmistrza Gibraltaru zasiada kobieta. Wcześniej w 2009 roku tę funkcję objęła Olga Zammitt. Lopez jednak spośród dotychczasowych burmistrzów jest najmłodsza... i najpiękniejsza. Dziennikarze brytyjskiego „Daily Telegraph” nie mają wątpliwości – to najładniejsza pani burmistrz na świecie.

gi chronicle
Źródło: gi chronicle, fot: Kaiane Lopez

Zadaniem Lopez nie będzie tylko rozdawanie uśmiechów. Była Miss Świata od wielu lat pełni wysokie funkcje polityczne w Gibraltarze i ma odpowiednie kompetencje do pełnienia roli burmistrz. - Zasiadając ostatnich kilka lat na stanowisku zastępcy burmistrza widziałam jak dużo ciężkiej pracy i wyrzeczeń wymaga piastowanie tego stanowiska. Chciałam z tego miejsca podziękować moim poprzednikom za ich wielki trud, jaki włożyli w pracę tutaj – powiedziała Lopez.

- Kaiane Aldorino może pochwalić się również uzyskaniem najwyższych odznaczeń państwowych. Nasza izba była gotowa przyjąć jej kandydaturę jednogłośnie – zakończył Fabian Picardo, przewodniczący Gibraltarskiej Socjalistycznej Partii Pracy.

d1n05d6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n05d6
Więcej tematów