Trwa ładowanie...
ibris

Miska ryżu czy odgrzewane kotlety? Co Polacy sądzą o nowych taśmach

Mniej niż połowa ankietowanych interesuje się sprawą niedawno ujawnionych nagrań rozmów Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu IBRiS. Szefowi rządu afera się upiecze - ponad 70 proc. deklaruje, że nie wpłynie ona na ich decyzje wyborcze.

Share
Miska ryżu czy odgrzewane kotlety? Co Polacy sądzą o nowych taśmach
Źródło: East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d1wsbrs

Nagrania Mateusza Morawieckiego to - według narracji PiS - "odgrzewane kotlety". Mimo oburzenia opozycji, na większej części opinii publicznej wrażenia nie zrobiły ani słowa o "zap... za miskę ryżu". Zdecydowanej reakcji wyborców nie wzbudziło też załatwianie pracy synowi Ryszarda Czarneckiego czy przekazanie "darowizny" na fundację ministra finansów.

Na pytanie IBRiS o to, czy sprawa nagrań budzi ich zainteresowanie, ok. 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie. Innego zdania było 32. proc., a prawie 12 proc. miało do tej kwestii stosunek obojętny. Tyle samo badanych nie miało w ogóle zdania w tej sprawie.

infogram.com
Źródło: infogram.com

Jeszcze większy jest odsetek osób, u których ujawnienie afery nie wpłynie na decyzje wyborcze. Taką deklarację składa 70 proc. ankietowanych. Niecałe 13 proc. zagłosuje pod jej wpływem inaczej.

Zobacz także: Tyszka w programie "Tłit": Morawiecki to taki Tusk 2.0

Co ciekawe, z sondażu wynika też, że bardziej „odporne" na informacje z taśm są kobiety. Aż 71 proc. respondentek wskazało, że "zdecydowanie nie zgadza się z twierdzeniem", by taśmy mogły wpłynąć na ich decyzje. Taką odpowiedź wskazało tylko 55 proc. mężczyzn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wsbrs

Podziel się opinią

Share
d1wsbrs
d1wsbrs
Więcej tematów