WP

Miska ryżu czy odgrzewane kotlety? Co Polacy sądzą o nowych taśmach

Mniej niż połowa ankietowanych interesuje się sprawą niedawno ujawnionych nagrań rozmów Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu IBRiS. Szefowi rządu afera się upiecze - ponad 70 proc. deklaruje, że nie wpłynie ona na ich decyzje wyborcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki może spać spokojnie. 70 proc. ankietowanych nie zmieni zdania przy urnie pod wpływem ujawnionych taśm z jego rozmów
Mateusz Morawiecki może spać spokojnie. 70 proc. ankietowanych nie zmieni zdania przy urnie pod wpływem ujawnionych taśm z jego rozmów (East News, Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
WP

Nagrania Mateusza Morawieckiego to - według narracji PiS - "odgrzewane kotlety". Mimo oburzenia opozycji, na większej części opinii publicznej wrażenia nie zrobiły ani słowa o "zap... za miskę ryżu". Zdecydowanej reakcji wyborców nie wzbudziło też załatwianie pracy synowi Ryszarda Czarneckiego czy przekazanie "darowizny" na fundację ministra finansów.

Na pytanie IBRiS o to, czy sprawa nagrań budzi ich zainteresowanie, ok. 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie. Innego zdania było 32. proc., a prawie 12 proc. miało do tej kwestii stosunek obojętny. Tyle samo badanych nie miało w ogóle zdania w tej sprawie.

infogram.com
Podziel się
WP

Jeszcze większy jest odsetek osób, u których ujawnienie afery nie wpłynie na decyzje wyborcze. Taką deklarację składa 70 proc. ankietowanych. Niecałe 13 proc. zagłosuje pod jej wpływem inaczej.

Zobacz także: Tyszka w programie "Tłit": Morawiecki to taki Tusk 2.0

Co ciekawe, z sondażu wynika też, że bardziej „odporne" na informacje z taśm są kobiety. Aż 71 proc. respondentek wskazało, że "zdecydowanie nie zgadza się z twierdzeniem", by taśmy mogły wpłynąć na ich decyzje. Taką odpowiedź wskazało tylko 55 proc. mężczyzn.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP