Trwa ładowanie...

Mirosława Stachowiak-Różecka kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia

Mirosława Stachowiak-Różecka jest oficjalną kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w walce o fotel prezydenta Wrocławia. Za kilka dni ma być znany również kandydat SLD.

Share
Mirosława Stachowiak-Różecka kandydatką PiS na prezydenta Wrocławia
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d4414f1

W czwartek, 24 lipca, komitet polityczny PiS w Warszawie podjął decyzję o wyborze Mirosławy Stachowiak-Różeckiej jako kandydata na prezydenta Wrocławia. Jednocześnie komitet zaakceptował kandydatury w innych dużych miastach Polski. Informację potwierdził Paweł Hreniak z wrocławskiego PiS. - Zaakceptować wybór musi jeszcze zespół regionalny, ale jego decyzja wydaje się być już tylko formalnością - mówi polityk w rozmowie z WP.PL. Struktury regionalne spotkają się w tej sprawie na początku następnego tygodnia.

Dawid Jackiewicz, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, tak skomentował na Twitterze kandydaturę partyjnej koleżanki: "Wrocław - czas na zmiany! Mira Stachowiak-Różecka w II turze powalczy o prezydenturę Wrocławia z nowym żołnierzem Tuska. Powodzenia Mirka!".

Regionalne struktury partii kandydata wyłoniły już w połowie lipca, lecz na czekano na akceptację decyzji przez prezydium partii. Najgroźniejszym przeciwnikiem w walce o kandydaturę z ramienia PiS na fotel prezydenta Wrocławia był dla Mirosławy Stachowiak-Różeckiej Andrzej Jaroch, radny wojewódzki. Kandydatka PiS jest wrocławską radną, pełniącą jednocześnie funkcję Przewodniczącej Klubu Radnych PiS.

d4414f1

Kilka dni temu wrocławskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyłoniły cztery osoby, z których zostanie wybrany kandydat na prezydenta Wrocławia. Jest to Czesław Cyrul, przewodniczący wrocławskiego SLD, Waldemar Bednarz, przewodniczący Rady Osiedle Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Michał Syska, dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a i publicysta oraz Beniamin Noga, ekonomista, były wiceprezes zarządu Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego. Decyzję o wyborze kandydata poznamy 30 lipca.

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów