Trwa ładowanie...

Minister wygania gminy do puszczy

Minister środowiska Andrzej Kraszewski reaktywuje pomysł powiększenia obszaru Białowieskiego Parku Narodowego - informuje "Nasz Dziennik". Zaproponował on białowieskim samorządom nieco zmodyfikowaną, w stosunku do wersji swego poprzednika, wersję programu poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego.

Share
Minister wygania gminy do puszczyŹródło: Jupiterimages
d25hviu

Nowy program pod nazwą Białowieski Program Rozwoju - Nowe Otwarcie ma być realizowany etapami. Pierwszy to powiększenie obszaru parku o blisko 10,5 tys. Ostatecznie, po realizacji całego programu, powierzchnia parku miałaby wynieść 20 tys. hektarów, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie.

Minister Kraszewski przesłał już do starosty hajnowskiego oraz wójtów Hajnówki, Białowieży i Narewski wzór porozumienia. Jest to dokument, który ma przekonać samorządy do wyrażenia zgody na rozszerzenie parku. Samorządowcy twierdzą jednak, że nie ma w nim żadnych konkretów.

Projekt jest reaktywacją pomysłu poprzedniego ministra środowiska profesora Macieja Nowickiego z 2009 roku. Jednak na rozszerzenie parku nie zgodziły się wówczas samorządy gmin, na których tereny miałby on wtargnąć.

Nieoficjalnie na powiększenie Białowieskiego Parku Narodowego przeznaczono 100 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

d25hviu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25hviu
d25hviu
Więcej tematów