Trwa ładowanie...
d2uje6w
IAR

Minister sprawiedliwości chce wyjaśnień od prezydenta Andrzeja Dudy po publikacji "Newsweeka"

Minister sprawiedliwości Borys Budka oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie jego wyjazdów poselskich. "Newsweek" twierdzi, że Andrzej Duda - jako poseł PiS - otrzymał z kasy Sejmu około 11 tysięcy złotych na przeloty i przejazdy do Poznania oraz noclegi w tym mieście. Według tygodnika, w tym czasie Duda prowadził wykłady w tamtejszej Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2uje6w

Kancelaria Prezydenta podkreśla, że wyjazdy Andrzeja Dudy miały związek z wykonywaniem przez niego obowiązków poselskich. W związku ze sprawą warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie sprawdzające.

Minister sprawiedliwości Borys Budka przekonywał w radiowej Trójce, że dla jasności postępowania niezbędne są wyjaśnienia prezydenta. - Jestem przekonany, że takie wyjaśnienie czy jasne podkreślenie z ust nie biura prasowego, tylko z ust samego prezydenta albo zamknie temat, albo będzie jasnym sygnałem dla opinii publicznej, czy w tej sprawie jest wszystko w porządku - stwierdził minister sprawiedliwości.

Prokuratura ma miesiąc na to, by podjąć decyzję, czy zachodzą przesłanki do wszczęcia postępowania.

Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej Andrzej Duda był atakowany za to, że prowadził zajęcia w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji, chociaż w tym samym czasie przebywał na urlopie bezpłatnym jako wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego.

d2uje6w

Podziel się opinią

Share
d2uje6w
d2uje6w
Więcej tematów