Trwa ładowanie...
d2pl6us

Minister rozbierał kobiety - sąd ukarał stację TV

Albański sąd skazał na wysoką grzywnę prywatną telewizję "Top Channel" za to, że pokazała ministra kultury tego kraju, jak rozbiera młodą kobietę, którą zaprosił, aby porozmawiać o jej zatrudnieniu przez ministerstwo. Jak tłumaczył, chciał sprawdzić "warunki fizyczne" młodej Albanki.

Share
d2pl6us

Na wideo pokazanym przed rokiem przez telewizję ówczesny minister kultury Ylli Pango rozbiera młodą kobietę. Dziewczyna poprosiła go o pomoc w zatrudnieniu w charakterze hostessy na zagranicznej wystawie organizowanej przez ministerstwo.W tym celu zaprosił ja do swej rezydencji.

Stacja telewizyjna przyznała się, że podstawiła kobietę, aby "poddać ministra próbie". Po tym jak w marcu ubiegłego roku wyemitowano filmik, premier Albanii Sali Berisha usunął ministra ze stanowiska za "postawę moralną nie licującą z zajmowanym stanowiskiem rządowym". 56-letni Pango został również z usunięty z Uniwersytetu w Tiranie, gdzie wykładał psychologię.

Albański sąd ukarał stację telewizyjną "Top Channel" za naruszenie prywatności ministra, skazując ją na zapłacenie 400 tys. euro grzywny.

W lutym tego roku Pango otrzymał od premiera nowe stanowisko: został mianowany dyrektorem Komitetu Nauki w Ministerstwie Edukacji. "Top Channel" odwołał się od wyroku. Nazwał go "absurdalnym" zamachem na "ambitne dziennikarstwo śledcze".

d2pl6us

Podziel się opinią

Share
d2pl6us
d2pl6us
Więcej tematów