Trwa ładowanie...
d4hk342

Minister przypomina dziennikarce. "Powinna wpłacić 10 tys. zł"

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przypomina dziennikarce "Gazety Wyborczej", że założyli się ws. budżetu i programu 500+. Polityk PiS uważa, że wygrał i domaga się wypełnienia zobowiązań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk Kowalczyk: mam nadzieję, że redaktor Wielowieyska honorowo wywiąże się z tej obietnicy
Henryk Kowalczyk: mam nadzieję, że redaktor Wielowieyska honorowo wywiąże się z tej obietnicy (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4hk342

Szef resortu środowiska o zakład z Dominiką Wielowieyską z 2015 r. pytany był podczas rozmowy z "Super Expressem". Chodziło o obiecywane wtedy przez Prawo i Sprawiedliwość 500 zł na dziecko oraz inne programy socjalne, w których możliwość finansowania wątpiła opozycja i ekonomiści.

- Z pełnym przekonaniem mówiłem wówczas, że środki na realizację pomysłów można pozyskać z uszczelnienia podatków, z których uzyskamy co najmniej 52 miliardy - przypomniał teraz Kowalczyk.

Dodał, że to dziennikarka "GW" zaproponowała, aby się założyć, a przegrany miał wpłacić 10 tys. zł na ośrodek w Laskach.

d4hk342

- Zakład przegrała pani redaktor, ponieważ w 2013 roku, za czasów PO dochód budżetowy wynosił 279.1 mld zł, a w 2018 roku 380 mld zł - stwierdził Henryk Kowalczyk w "SE".

Minister poinformował, że odzywał się już do Dominiki Wielowieyskiej.

- Odpowiedziała mi, że powątpiewa, iż taki zakład miał miejsce. Ale mam dowód w postaci nagrania! Ona zresztą też, zachęcam do odsłuchania w Internecie - zaapelował. Wyraził nadzieję, że dziennikarka "honorowo wywiąże się z obietnicy".

d4hk342

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kaczyński o „gryzieniu trawy”. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

d4hk342

Podziel się opinią

Share
d4hk342
d4hk342