Trwa ładowanie...

Minister obrony Ukrainy: w Donbasie stacjonuje 7 tysięcy Rosjan

Na Ukrainie w części Donbasu okupowanej przez prorosyjskich separatystów stacjonuje ponad siedem tysięcy rosyjskich wojskowych. Poinformował o tym w Kijowie minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak.

Share
Minister obrony Ukrainy: w Donbasie stacjonuje 7 tysięcy Rosjan
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d3ex8es

Szef ukraińskiego resortu obrony oficjalnie potwierdził, że w działaniach zbrojnych w Donbasie bierze udział po stronie rebeliantów siedem i pół tysiąca rosyjskich wojskowych. Nieustannie odbywa się także rotacja pododdziałów rosyjskich i rosyjskiego sprzętu wojskowego. - Wywożą ten sprzęt, a za chwilę przywożą nowy - mówił w Kijowie Połtorak.

O obecności i ruchach sił rosyjskich w Donbasie informował także rzecznik sztabu operacji antyterrorystycznej pułkownik Andrij Łysenko: - Z informacji operacyjnych wiemy, że trwa przerzucanie żołnierzy wojsk Federacji Rosyjskiej i rosyjskiego uzbrojenia w granice Ukrainy. Największe zgrupowanie sił prorosyjskich odnotowano w obwodzie donieckim.

Władze ukraińskie od dawna informują o udziale rosyjskich wojskowych w antyukraińskiej operacji w Donbasie. Władze w Moskwie twierdzą, że ukraińską granicę przekraczają jedynie ochotnicy z Rosji i wojskowi, którzy w swych jednostkach wzięli urlopy.

d3ex8es

Podziel się opinią

Share
d3ex8es
d3ex8es
Więcej tematów