Trwa ładowanie...
d2gqzoi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Minister obrony Ukrainy: nie ma mowy o stanie wojennym

Władze Ukrainy nie rozpatrują możliwości wprowadzenia stanu wojennego we wschodnich obwodach kraju, gdzie prowadzone są walki przeciwko separatystom prorosyjskim - oświadczył szef Ministerstwa Obrony w Kijowie, Mychajło Kowal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister obrony Ukrainy: nie ma mowy o stanie wojennym
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2gqzoi

- Ta kwestia nie jest dziś omawiana - powiedział dziennikarzom.

O możliwości ogłoszenia stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim mówili wcześniej urzędnicy poprzedniej administracji prezydenckiej, na czele której stał p.o. szefa państwa, Ołeksandr Turczynow.

Jego zastępca, Andrij Senczenko oświadczał wówczas, że stan wojenny może ogłosić wyłoniony w majowych wyborach nowy prezydent, Petro Poroszenko.

d2gqzoi

Poroszenko oświadczył tymczasem po swym zaprzysiężeniu, które odbyło się w sobotę, że opowiada się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu na wschodzie kraju.

We wtorek jego administracja oświadczyła, że prezydent polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej przeciwko separatystom.

Zdaniem Poroszenki taki korytarz jest niezbędny, by "nie dopuścić do nowych ofiar w rejonie operacji antyterrorystycznej".

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów