Trwa ładowanie...

Minister obrony Ukrainy: nie ma mowy o stanie wojennym

Władze Ukrainy nie rozpatrują możliwości wprowadzenia stanu wojennego we wschodnich obwodach kraju, gdzie prowadzone są walki przeciwko separatystom prorosyjskim - oświadczył szef Ministerstwa Obrony w Kijowie, Mychajło Kowal.

Share
Minister obrony Ukrainy: nie ma mowy o stanie wojennym
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d3q9l5b

- Ta kwestia nie jest dziś omawiana - powiedział dziennikarzom.

O możliwości ogłoszenia stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim mówili wcześniej urzędnicy poprzedniej administracji prezydenckiej, na czele której stał p.o. szefa państwa, Ołeksandr Turczynow.

Jego zastępca, Andrij Senczenko oświadczał wówczas, że stan wojenny może ogłosić wyłoniony w majowych wyborach nowy prezydent, Petro Poroszenko.

d3q9l5b

Poroszenko oświadczył tymczasem po swym zaprzysiężeniu, które odbyło się w sobotę, że opowiada się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu na wschodzie kraju.

We wtorek jego administracja oświadczyła, że prezydent polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej przeciwko separatystom.

Zdaniem Poroszenki taki korytarz jest niezbędny, by "nie dopuścić do nowych ofiar w rejonie operacji antyterrorystycznej".

d3q9l5b

Podziel się opinią

Share
d3q9l5b
d3q9l5b
Więcej tematów