Trwa ładowanie...
ycipk-4ivyue

Minister Cecile Duflot przyszła w dżinsach na uroczyste spotkanie

Nieoczekiwanym hitem pierwszego posiedzenia rządu Francji okazała się minister Cecile Duflot, która na uroczyste, inauguracyjne spotkanie w Pałacu Elizejskim - w przeciwieństwie do odświętnie ubranych kolegów - przybyła ubrana w zwykłe dżinsy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Cecile Duflot przed Pałacem Elizejskim
Minister Cecile Duflot przed Pałacem Elizejskim (PAP/EPA, Fot: Christophe Karaba)
ycipk-4ivyue

37-letnia minister ds. gospodarki mieszkaniowej, ubrana w białą bluzkę, granatowy żakiet i dżinsy, wyróżniała się wśród pozostałych członków rządu, którzy na czwartkowe posiedzenie nowego, lewicowego rządu wybrali dyskretne kostiumy i eleganckie garnitury - zauważa Reuters.

Cała sprawa przeszłaby może bez większego echa, gdyby nie członkini poprzedniego rządu Nadine Morano, która na Twitterze napisała: "Gdy reprezentuje się francuski naród, należy rozróżniać ubrania odpowiednie na posiedzenia rządu i takie do noszenia w weekendy".

Duflot, szefowa francuskich Zielonych, zyskała sobie jednak obrończynię w osobie byłej minister zdrowia Roselyne Bachelot. Na tym samym portalu wyraziła przekonanie, że "jeśli tylko spodnie (pani minister) zostały wykonane we Francji, to postąpiła właściwie, przychodząc w nich na posiedzenie rządu".

ycipk-4ivyue

Niekonwencjonalny ubiór Duflot wydaje się wpisywać w styl nowego prezydenta, socjalisty Francois Hollande'a, który wielokrotnie powtarzał, że zerwie z umiłowaniem do luksusu, kojarzonym z jego konserwatywnym poprzednikiem Nicolasem Sarkozym.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4ivyue

ycipk-4ivyue
ycipk-4ivyue
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów