Trwa ładowanie...
d2wl2jg

Minister Antoni Macierewicz spotkał się z paniami w mundurach. "Serdeczne życzenia"

Antoni Macierewicz w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej spotkał się z kobietami w dniu ich święta - czytamy na oficjalnej stronie resortu obrony. Minister obrony narodowej złożył paniom życzenia. Jakie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Antoni Macierewicz podczas spotkania z kobietami w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w warszawskiej Wesołej (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2wl2jg

- Pozwólcie, że w imieniu własnym, was wszystkich i całej polskiej armii, złożę serdeczne życzenia pani premier Beacie Szydło, która niestety nie może być z nami ze względu na obowiązki służbowe, choć bardzo chciała - mówił minister do żołnierzy, wśród których były też służące w armii panie.

- Pani premier, życzymy Pani dzisiaj w tej trudnej pracy wielkich wyzwań naprawdę żołnierskiego szczęścia - mówił Antoni Macierewicz na uroczystej zbiórce.

Minister Macierewicz złożył życzenia wszystkim kobietom: - A teraz te same życzenia chciałbym przekazać Wam, Panie w żołnierskich mundurach i wszystkim Paniom, które służycie w armii, pracujecie w armii, podtrzymując naszą siłę, determinację, sprawiając, że ta armia jest tak skuteczna, a czasami nawet uśmiechnięta - mówił minister. Życzył też "częstego uśmiechu", choć - jak dodał - "uśmiech waszych przełożonych, uśmiech waszych kolegów żołnierzy jest także w armii bardzo potrzebny".

d2wl2jg

Zdaniem ministra należy pamiętać o tym, że "poza służbą w armii" na kobiety żołnierzy spadają "rozliczne obowiązki, które sprawiają, że życie jest nieporównanie trudniejsze niż mężczyzn". Minister dziękował też "za wychowanie naszych dzieci, za codzienną służbę jako matki i żony; za to, że w Polsce przetrwał patriotyzm, miłość do munduru". - To w dużym stopniu jest efekt waszego wychowania i waszej codziennej pracy - dodał minister.

W polskiej armii służy prawie 5 tys. kobiet żołnierzy.

d2wl2jg

Podziel się opinią

Share

d2wl2jg

d2wl2jg
Więcej tematów