Trwa ładowanie...
d2tuhdg

Min. Bartoszewski zakończył wizytę w USAMin. Bartoszewski w rozmowie z przedstawicielami środowisk żydowskich w Nowym Jorku (AFP)
Złożeniem wieńców pod pomnikiem ofiar Katynia w New Jersey minister spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski zakończył w sobotę oficjalną wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas wizyty minister
spotkał się z przedstawicielami administracji prezydenta George'a W. Busha, Polonią amerykańską oraz liderami środowisk żydowskich.

Share
d2tuhdg

W Waszyngtonie Amerykanie potwierdzili oficjalnie przyjazd prezydenta USA George'a Busha do Polski w połowie czerwca. Na spotkaniach Polska nazywana była strategicznym partnerem Stanów Zjednoczonych. Min. Bartoszewski podkreślił, że chwalono przemiany w naszym kraju w ostatnich klikunastu latach.

Najtrudniejsze wydawały się rozmowy z amerykańską Polonią i liderami środowisk żydowskich. Mowa była bowiem o zwrocie majątku byłym właścicielom oraz o upamiętnieniu zbrodni w Jedwabnem. Oczekiwano ostrej wymiany zdań, a skończyło się - jak powiedział Bartoszewski - na spokojnych i harmonijnych rozmowach, bez nieprzyjemnych akcentów.

Minister miał też okazję rozmawiać z ostatnim rabinem Jedwabnego Josefem Bakerem, który przyjął zaproszenie na lipcową uroczystość upamiętnienia 60. rocznicy mordu w Jedwabnem. (kor)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2tuhdg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tuhdg
d2tuhdg
Więcej tematów