Trwa ładowanie...

Mimo kryzysu brakuje rąk do pracy

Dwie trzecie firm ma problem ze znalezieniem pracowników - wynika z badań przeprowadzonych przez "Puls Biznesu". Mimo spowolnienia gospodarczego i wysokiego bezrobocia pracodawcom brakuje rąk do pracy.

Mimo kryzysu brakuje rąk do pracyŹródło: Jupiterimages
dfmhyl5
dfmhyl5

Kłopot z pozyskaniem pracownika deklaruje 61% ankietowanych firm, przy czym tylko 16% twierdzi, że w czasie kryzysu ten problem zmalał. Dla 9% firm te problemy się wręcz nasiliły.

Problemy przedsiębiorców z obsadzeniem stanowisk biorą się przede wszystkim z niedopasowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców. Cały czas w szkołach i na uczelniach kształci się osoby, które nie mogą odnaleźć się na rynku pracy.

"Puls Biznesu" zauważa, że jesteśmy także mało mobilni. Polak w poszukiwaniu pracy prędzej wyjedzie do innego kraju niż do sąsiedniego miasta. Według badań, stanowiska najtrudniejsze do znalezienia pracownika to handlowiec, menedżer i inżynier produkcji.

dfmhyl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmhyl5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj