PolskaMiller zwyciężył w Sejmie!

Miller zwyciężył w Sejmie!

Rząd Leszka Millera będzie rządził dalej. 236 posłów głosowało za udzieleniem rządowi wotum zaufania, 213 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Głosowało 449 posłów.

Miller zwyciężył w Sejmie!
Źródło zdjęć: © PAP | Jacek Turczyk

13.06.2003 | aktual.: 13.06.2003 20:21

Obraz
© (RadioZet)

"Wiadomości o mojej śmierci okazały się mocno przesadzone" - powiedział już dawno Mark Twain - będący w świetnej formie - na wieści o swojej śmierci. Słowa te doskonale odzwierciedlają głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Leszka Millera.

Na sali była niemal 100-proc. frekwencja - nie głosowało tylko 11 posłów, w tym 7 posłów Samoobrony.

W klubie SLD głosowało 192 posłów, wszyscy byli "za". Jedyną nieobecną była Izabella Sierakowska, która już wcześniej zapowiedziała, że nie weźmie udziału w głosowaniu.

Rząd poparł też cały klub Unii Pracy (16 posłów) oraz całe koło Partii Ludowo Demokratycznej (9).

Za wotum głosowało też czworo z pięciu posłów koła Polskiego Bloku Ludowego. Tylko lider koła - Wojciech Mojzesowicz był przeciw. W czwartek Mojzesowicz zapowiedział, że będzie przeciw wotum jeśli premier nie odwoła ministra rolnictwa Adama Tańskiego.

Rząd poparli też posłowie niezrzeszeni, w tym także byli członkowie klubu SLD: Jan Chaładaj, Mieczysław Czerniawski, Witold Firak, Stanisław Jarmoliński i Alfred Owoc. "Za" byli też: Ryszard Bonda, Józef Laskowski, Tomasz Mamiński, Zbigniew Nowak, Jerzy Pękała, Bohdan Kopczyński, a także posłowie niezrzeszeni z Mniejszości Niemieckiej: Henryk Kroll i Helmut Paździor.

100% frekwencja była w klubach Platformy Obywatelskiej (56), Prawa i Sprawiedliwości (43) i Ligi Polskich Rodzin (28). Posłowie z tych klubów jak jeden mąż głosowali przeciw wotum zaufania.

Przeciwnych wotum było też 29 posłów Samoobrony, jeden głosował - za. Ale w tym klubie była rekordowa w tym głosowaniu absencja - zabrakło aż 7 posłów.

W głosowaniu nie wzięło udziału 3 posłów PSL w tym były premier Waldemar Pawlak oraz Tadeusz Polański i Czesław Siekierski. Jeden poseł PSL (Leszek Zieliński) zagłosował za wotum. Pozostali ludowcy (35) byli przeciwko wotum zaufania.

Przeciwko głosowało całe koło Stronnictwa Ludowo-Demokratycznego (8 posłów), Ruchu Katolicko-Narodowego (5 posłów) Porozumienia Polskiego (3 posłów) i Ruchu Odbudowy Polski (3).

Przeciwko wotum byli też posłowie niezrzeszeni: Maciej Płażyński i Gabriel Janowski.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)