Trwa ładowanie...
d3sc9fv
d3sc9fv

Miller z wizytą w Słowenii

(PAP)
Od podróży do Planicy, gdzie odbędzie się ostatni indywidualny konkurs tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich, premier Leszek Miller rozpoczął w niedzielę rano dwudniową wizytę w Słowenii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3sc9fv

Podczas niedzielnego konkursu Adam Małysz odbierze Kryształową Kulę - nagrodę dla zwycięzcy klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata i najlepszego skoczka w sezonie 2001/2002. Premier będzie obecny na tej ceremonii.

W Planicy szef polskiego rządu spotka się przed drugą serią skoków z premierem Słowenii Janezem Drnovszekiem.

Po południu premier Miller zwiedzi zamek w Bledzie, a wieczorem w Lublanie będzie rozmawiał podczas nieoficjalnego spotkania z Borutem Pahorem, szefem partii "Zjednoczona Lista Socjaldemokratów" i przewodniczącym słoweńskiego parlamentu.

d3sc9fv

W poniedziałek w części oficjalnej wizyty szef polskiego rządu spotka się ponownie z premierem Słowenii i przewodniczącym parlamentu, a także z prezydentem Milanem Kuczanem.

Głównymi tematami wizyty będzie integracja europejska, sprawy związane z rozszerzeniem NATO oraz dwustronne kontakty gospodarcze.

Według ministra ds. międzynarodowych w Kancelarii Premiera Tadeusza Iwińskiego, rozmowy będą dotyczyły także koordynacji współpracy między Polską i Słowenią w negocjacjach z UE. Minister podkreślił, że kontakty polityczne obu krajów są bardzo intensywne, a ponadto Słowenia jest dla nas bardzo ważnym partnerem gospodarczym. Jak zaznaczył, obroty gospodarcze Polski ze Słowenią wynoszą obecnie mniej więcej 400 mln dolarów, i jest to jeden z najszybciej rosnących wskaźników obrotów Polski z jakimkolwiek krajem.

Rozmowy szefa polskiego rządu ze słoweńskimi politykami dotyczyć mają także sytuacji na Bałkanach. (mk)

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów