Trwa ładowanie...

Milion złotych dla badaczki z Politechniki Śląskiej

O dofinansowanie badań w ramach programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju starało się 240 naukowców z całego kraju. Jedną z laureatek została młoda chemiczka z Politechniki Śląskiej.

Share
Milion złotych dla badaczki z Politechniki Śląskiej
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d2bebx5

Ponad milion złotych na swoje badania dostanie dr inż. Agata Jakóbik-Kolon z Politechniki Śląskiej. Laureatka pracuje w Katedrze Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii i na co dzień prowadzi badania nad syntezą i charakterystyką nowych hybrydowych biosorbentów polisacharydowych oraz sorbentów z poli (metakrylanu metylu). Pokrótce jest to projekt badawczy, którego celem jest znalezienie skutecznego sposobu na likwidację cynku z wód kopalnianych, tak by metale ciężkie nie zanieczyszczały środowiska.

Program Lider ma na celu ułatwić pracę naukowców - poprzez dofinansowanie badań oraz współpracę badaczy z przedsiębiorcami. W tym roku o dofinansowanie swojej pracy z budżetu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju starało się aż 240 kandydatów z całej Polski. 40 mln zł zostanie podzielone pomiędzy 36 z nich.

d2bebx5

Podziel się opinią

Share
d2bebx5
d2bebx5
Więcej tematów