Trwa ładowanie...
d2qrtv0

Milewicz - Dziennikarzem Roku

Waldemar Milewicz (PAP/Radek Pietruszka)
Waldemar Milewicz - reporter Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - został Dziennikarzem Roku 2001. Tytuł po raz piąty został przyznany przez miesięcznik Press. Laureat otrzymał statuetkę w kształcie pióra wiecznego oraz czek na 10 tys. dolarów. W środę w warszawskim hotelu Victoria wręczone zostały również nagrody Grand Press w siedmiu kategoriach.

d2qrtv0
d2qrtv0

W kategorii News wyróżnienia otrzymała Katarzyna van Kraainem z Życia za artykuł "Nicea o nas bez nas". Najlepszymi dziennikarzami śledczymi okazali się Anna Marszałek i Bertold Kittel z Rzeczpospolitej. Za najlepszy tekst publicystyczny uznano artykuł "Adwokaci diabłów" Igora Miecika z Polityki.

Nagrodę w kategorii reportaż prasowy otrzymała Anna Bikont z Gazety Wyborczej za tryptyk artykułów o zbrodniach popełnionych na Żydach w Jedwabnem i Radziłowie. W kategorii reportaż telewizyjny jury przyznało nagrodę Beacie Januchcie z TVP Wrocław. Natomiast najlepszym reportażem radiowym została "Piosenka" Macieja Kubata z Radia Zet.

W kategorii dziennikarstwo specjalistyczne nagrodę otrzymał Artur Włodarski z Gazety Wyborczej za wywiad "Sekrety ewolucji kochania i swawolenia" z antropologiem dr Bogusławem Pawłowskim. (ajg)

d2qrtv0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qrtv0
Więcej tematów