Trwa ładowanie...
d480pxt

Mikołajowy tramwaj wyjedzie 6 grudnia w podróż po Krakowie

Krakowskie dzieci nie muszą czekać aż święty Mikołaj ich odwiedzi. Mogą same go spotkać… jadąc tramwajem. 6 grudnia w wagonach pięciu linii można spodziewać się widoku starszego pana z białą brodą i workiem prezentów. Tego dnia będzie kursował także specjalny mikołajowy tramwaj.
Share
Mikołajowy tramwaj wyjedzie 6 grudnia w podróż po Krakowie
Źródło: MPK Kraków
d480pxt

W opowieściach i legendach święty Mikołaj jeździ na saniach zaprzężonych w renifery. W Krakowie zaś będzie jeździł... tramwajem! 6 grudnia w wagonach kursujących na liniach nr 4, 6, 8, 13 i 18 będzie można spotkać Mikołaja i jego pomocników.

- Co roku przygotowujemy atrakcje dla dzieci, w tym roku święty Mikołaj wsiądzie do naszych tramwajów. Najmłodsi będą mogli spotkać go aż w 16 wagonach od godz. 11:00 do 18:00 - zachęca w rozmowie z WP Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK. - Ważna podpowiedź dla dzieci - tramwajami, w których będzie Mikołaj, będą kierowali motorniczy ubrani w mikołajkowe czapki, więc już na przystanku będzie można się zorientować, czy w tym wagonie spotkamy starszego pana z czerwonym workiem - dodaje rzecznik.

Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty. Najmłodsi zostaną obdarowani słodyczami, wyjątkowymi kartkami świątecznymi, ozdobami choinkowymi, biletami do krakowskich muzeów i innymi niespodziankami. Ale to nie koniec atrakcji - na krakowskie tory wyjedzie także specjalny mikołajkowy tramwaj.

d480pxt

- Od godz. 16:00 na torach pojawi się oświetlony na czerwono tramwaj, w którym cały czas na dzieci będzie czekał Mikołaj. Pojedzie on trasą z Łagiewnik ul. Kalwaryjską i przez pl. Bohaterów Getta do centrum miasta. Kilkadziesiąt minut będzie kursował wokół Plant, a potem ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do Wzgórz Krzesławickich. Potem pojedzie do Nowego Bieżanowa i do Łagiewnik - mówi Gancarczyk. - Gorąco zachęcamy rodziców i ich pociechy do wsiadania do mikołajowych tramwajów, obiecujemy, że każde dziecko zostanie obdarowane - dodaje.

Specjalny tramwaj zakończy swoją podróż o godz. 20:00.

d480pxt

Podziel się opinią

Share
d480pxt
d480pxt
Więcej tematów