Trwa ładowanie...
IAR

Mieszkańcy Zaporoża zaatakowali separatystów

Kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację w tym mieście. Separatystów przed samosądem uchronili milicjanci. W wyniku zamieszek co najmniej dwie osoby zostały ranne.
Share
Grupa prorosyjskich separatystów
Grupa prorosyjskich separatystówŹródło: PAP/EPA, Fot: Sergey Kozlov
d3vk6iw

Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem.

Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki "Wracajcie do Rosji!" i śpiewy "Putin ch**".

Doszło do zamieszek, w których demonstranci użyli granatów dymnych i gazowych. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala.

Milicjanci zdecydowali w końcu, że utworzą korytarz, którym wyprowadzą zwolenników Rosji z okrążenia. Gdy zmierzali oni do samochodów milicyjnych tzw. korytarzem hańby, ludzie bili ich pałkami i krzyczeli "Hańba!" oraz "Sława Ukrainie!".

d3vk6iw

Podziel się opinią

Share
d3vk6iw
d3vk6iw
Więcej tematów