Trwa ładowanie...
d23udhj

Mielec: kurier dostarczył przesyłkę klientowi. Potem przez pół godziny walczył o jego życie

Pan Damian jest kurierem. We wtorek jak zwykle rozwoził przesyłki. Gdy jedną z nich dostarczył, a jego klient nagle upadł i przestał oddychać, nie wahał się ani przez moment. Rozpoczął walkę o jego życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurier  przez pół godziny walczył o życie klienta
Kurier przez pół godziny walczył o życie klienta (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d23udhj

O niezwykłej akcji ratunkowej informuje portal hej.mielec.pl. We wtorek, około godziny 14 do dyspozytorni pogotowia w Mielcu zadzwonił przerażony mężczyzna. Powiedział, że jest kurierem i gdy doręczał paczkę, klient nagle upadł nieprzytomny na ziemię.

Okazało się, że wszystkie znajdujące się w okolicy karetki były już rozdysponowane, a najbliższa była w oddalonym o pół godziny drogi Nisku. Kurier, słuchając wskazówek dyspozytora, rozpoczął resuscytację nieprzytomnego mężczyzny. Walczył o jego zycie do czasu przyjazdu ratowników - przez 28 minut.

d23udhj

- My, ratownicy medyczni, wiemy, co to jest wysiłek przy reanimacji. Znamy też badania, które mówią, że już po 10 minutach przeciętny człowiek słabnie na tyle, że uciśnięcia klatki są coraz mniej efektywne. Trzeba szukać zmiennika. A pan Damian reanimował 28 minut! Nie miał już kompletnie sił, ale się nie poddawał - opowiada Grzegorz Knap, dyspozytor, który wspierał akcję.

Poświęcenie pana Damiana opłaciło się. Udało się uratować życie jego klienta.

- To właśnie o takim człowieku powinno się dużo mówić, bo to jest wzór do naśladowania! Prowadził resuscytację prawie pół godziny, do czasu dotarcia na miejsce zdarzenia karetki reanimacyjnej. Walczył bez przerwy, z ogromnym poświęceniem i pomimo skrajnego wyczerpania, opadnięcia z sił. I to o życie zupełnie obcego człowieka! Postawa pana Damiana zasługuje na najwyższe uznanie i powinna być traktowana jako współczesne bohaterstwo - mówi Tomasz Pelc, dyspozytor medyczny z mieleckiego Pogotowia Ratunkowego, który przyjął zgłoszenie.

Źródło: hej.mielec.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów