Trwa ładowanie...
d1rhip7
śmieci
27-11-2001 18:26

Międzynarodowa konferencja o recyklingu

Co robić z wrakami samochodów i odpadami przemysłu rolno-spożywczego - nad tymi kwestiami zastanawiali się uczestnicy dwudniowej I Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy recyklingu".

d1rhip7
d1rhip7

Konferencja rozpoczęła się we wtorek w Rogowie koło Łodzi.

XXI wiek wymagać będzie od nas, zarówno ze względów oszczędnościowych, jak i ochrony środowiska, powtórnego wykorzystania materiałów i produktów, w tym między innymi wraków samochodów - powiedział jeden ze współorganizatorów konferencji prof. Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Cezary Bocheński.

Według Bocheńskiego w Polsce eksploatowanych jest około 13 mln pojazdów. Co roku wycofywanych jest z ruchu ponad 300 tys. samochodów. W wyniku eksploatacji aut i maszyn pozostaje rocznie około 340 tys. ton zużytych olejów oraz 150 tys. ton opon.

W tej chwili nie jesteśmy zupełnie przygotowani do zagospodarowania tego typu produktów. Tymczasem państwa Unii Europejskiej chcą do 2005 r. całkowicie rozwiązać ten problem. Opracowany przez nie program zakłada, że 85% wycofanego z ruchu pojazdu musi być poddane recyklingowi - mówił prof. Bocheński.(jd)

d1rhip7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rhip7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj