Trwa ładowanie...
d3sj2fa

Międzynarodowa Kolekcja Sztuki w CSW

W Centrum Sztuki Współczesnej, mieszczące się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, zostanie w czwartek o 18:00 otwarta Międzynarodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej. Składa się na nią 600 prac ponad 100. polskich i zagranicznych artystów.

d3sj2fa
d3sj2fa

Na wystawie, o powierzchni przeszło tysiąca metrów kwadratowych, zostaną zaprezentowane rozmaite nurty, dyscypliny i techniki plastyczne: malarstwo, rzeźba, instalacje, fotografie, prace wideo, sztuka interaktywna i komputerowa; performance i działania efemeryczne zaistnieją w formie dokumentacji fotograficznej i filmowej.

Po raz pierwszy od 70 lat w polskich zbiorach, w stałej ekspozycji znalazła się tak duża liczba prac najwybitniejszych światowych artystów.

Wśród twórców, których prace będziemy mogli zobaczyć są między innymi Magdalena Abakanowicz, Michelangelo Pistoletto, Joseph Kosuth, Ilja Kabakov, Dennis Oppenheim, Roman Opałka, Krzysztof Wodiczko.

Kolekcja powstawała ponad 11 lat. Centrum Sztuki Współczesnej kupiło większość eksponatów, lub otrzymało w darze. Ponad 20 prac do nowego zbioru zakupiła stołeczna Gmina Centrum i przekazała je zamkowi w depozyt na 25 lat. (and)

d3sj2fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sj2fa
Więcej tematów