Trwa ładowanie...
d3lq5no

Miechów. Radny związany z PiS spowodował kolizję. "Był nietrzeźwy"

Wojciech D., związany z PiS radny powiatowy z Miechowa, spowodował kolizję, prowadząc auto pod wpływem alkoholu.
Share
Miechów. Radny związany z PiS spowodował kolizję
Miechów. Radny związany z PiS spowodował kolizjęŹródło: Dawid Lasocinski / Forum, Fot: RM, Dawid Lasocinski / Forum
d3lq5no

- Miał chwiejny krok i usiłował utrudniać wykonywanie czynności przez funkcjonariuszy - opisuje policja cytowana przez "Gazetę Wyborczą Kraków".

Do kolizji doszło w piątek 15 stycznia o godz. 16.50 na skrzyżowaniu ul. Racławickiej z drogą krajową nr 7 w Miechowie. Wojciech D. prowadził alfę romeo. Jak opisuje policja, najechał na tył fiata oczekującego na czerwonym świetle na wjazd na skrzyżowanie.

Jak pisze "GW", nikt nie doznał obrażeń ciała, kierowca fiata wezwał jednak policję. - Kierujący alfą 46-latek miał chwiejny krok i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Nie był agresywny wobec policjantów. Ponieważ odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, został przewieziony do szpitala celem pobrania próbek krwi do badań - przekazała dziennikarzom Ewelina Frejowska z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

d3lq5no

Wojciech D. - jak twierdzi "GW" - usiłował utrudniać wykonywanie czynności przez funkcjonariuszy.

Wojciech D. "Mocny punkt listy PiS"

- Otrzymane wyniki wskazują, że był wówczas w stanie nietrzeźwości. Wszczęto zatem w tej sprawie dochodzenie z art. 178a Kodeksu karnego. W toku jest także sprawa dotycząca kolizji drogowej – z art. 86 Kodeksu wykroczeń - wyjaśniła Ewelina Frejowska.

Policja nie ujawnia, ile dokładnie promili w organizmie miał radny.

d3lq5no

- Działacz do Prawa i Sprawiedliwości nie należy, jednak z listy PiS z powodzeniem startował w wyborach do rady powiatu miechowskiego. Zasiada też w klubie PiS oraz jest członkiem zarządu powiatu - mówią "Gazecie Wyborczej" działacze małopolskiego PiS.

Jak pisze dziennik, w czasie kampanii Wojciech D. był "mocnym punktem listy PiS". To były zastępca komendanta powiatowej policji w Miechowie. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, specjalista z zakresu administracji i bezpieczeństwa publicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lq5no

Podziel się opinią

Share
d3lq5no
d3lq5no
Więcej tematów