Trwa ładowanie...
dqn4mwx

Micheil Saakaszwili szefem Rady Konsultacyjnej ds. Reform na Ukrainie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powołał byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego na stanowisko szefa Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej ds. Reform. Saakaszwili jest też doradcą ukraińskiego prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Micheil Saakaszwili szefem Rady Konsultacyjnej ds. Reform na Ukrainie
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dqn4mwx

"Podstawowym zadaniem Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej ds. Reform jako organu przy prezydencie Ukrainy jest przedstawianie propozycji i rekomendacji w celu realizacji na Ukrainie reform" - czytamy w dekrecie opublikowanym w piątek wieczorem na stronie internetowej ukraińskiego prezydenta.

Dzięki powołaniu Rady możliwe będzie wspieranie realizacji reform na Ukrainie przez "czołowe międzynarodowe osobistości, mające uznane w świecie doświadczenie w reformowaniu wielu dziedzin życia" - podano.

Poroszenko podkreślił też, że "Saakaszwili będzie przedstawicielem Ukrainy za granicą i jednocześnie przedstawicielem międzynarodowej społeczności na Ukrainie".

dqn4mwx

Saakaszwili jako przewodniczący Międzynarodowej Rady ds. Reform będzie również ściśle współpracował z Krajową Radą ds. Reform i będzie jej członkiem.

- Nie zwyciężymy, jeśli nie zbudujemy dziś nowej Ukrainy i nie wprowadzimy w życie nowych reform. To jest wyścig z czasem. Jeśli nowa Ukraina urzeczywistni się, to Gruzja także będzie wolna - oświadczył były prezydent Gruzji.

W komunikacie na prezydenckiej stronie internetowej podkreślono, że aby pełnić nową funkcję, Saakaszwili nie potrzebuje ukraińskiego obywatelstwa i pozostaje obywatelem Gruzji.

Saakaszwili był prezydentem Gruzji dwukrotnie - w latach 2004-2007 i 2008-2013.

dqn4mwx

Podziel się opinią

Share
dqn4mwx
dqn4mwx
Więcej tematów