Trwa ładowanie...
d1f1wej
d1f1wej

Michał Szczerba: wstyd, że John McCain musiał interweniować. Odpowiedź Szydło była arogancka

Wstydzę się za to, że John McCain musiał interweniować. Pamiętamy, że był on głównym adwokatem wejścia Polski do NATO. Dziś McCain wyraża zaniepokojenie sytuacją w Polsce - mówił w #dziejesienazywo Michał Szczerba (PO). Jego zdaniem odpowiedź Beaty Szydło na list amerykańskich senatorów była "arogancka i cyniczna". - Nie bądźmy naiwni, to wszystko jest gra interesów. Może USA boją się o swoje wpływy w tej części Europy? - zastanawiał się Jacek Wilk (Kukiz'15).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1f1wej

Jacek Wilk podkreślał, że Ameryce wydaje się, że "ich model liberalnej demokracji jest najlepszy na świecie" i mają obowiązek zaszczepiać go na świecie. - Ktokolwiek uważa inaczej jest szaleńcem, pomyleńcem - mówił. Dodał też, że mamy w Europie wielkie państwo, które jest "bardzo mało demokratyczne". - Nazywa się Unia Europejska. Nie przesadzajmy z tym - stwierdził.

Michał Szczerba przyznał, że wstydzi się za to, że John McCain musiał interweniować i zdecydował się wysłać do premier Beaty Szydło list. - Pamiętamy rok 1999 i nasze wejście do NATO. John McCain był wówczas głównym adwokatem Polski - przypomniał.

d1f1wej

Odpowiedź Beaty Szydło na list amerykańskich senatorów nazwał "arogancką i cyniczną". - Jak czytamy, że zmiany w mediach publicznych nie naruszają standardów, a wręcz mają zapewnić kwestie bezstronności i niezależności, to po prostu chce się płakać - mówił.

Wilk uważa z kolei, że wystosowany przez amerykańskich senatorów list, to element ich gry. - W interesie USA było wejście Polski do NATO. Może teraz boją się o swoje wpływy w tej części Europy? - zastanawiał się.

d1f1wej

Podziel się opinią

Share
d1f1wej
d1f1wej
Więcej tematów