Trwa ładowanie...
dlxgxw2

Michał Kamiński: pomysł PiS to zamach na samorządność

Istotą tego pomysłu jest zamach na samorządność, a nie tej samorządności ulepszenie. Tu nie chodzi o konkretne przepisy. Tu chodzi o zamysł polityczny, który jest ewidentny - tak nowe plany PiS wobec Warszawy ocenia w czwartkowym #dzieńdobryPolsko Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).

Share
dlxgxw2

- Nie sposób nie patrzeć na tę ekspresową propozycję PiS w kontekście wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który kilka miesięcy temu powiedział: "musimy odbić Warszawę" - ocenił gość #dzieńdobryPolsko Michał Kamiński.

- I teraz mamy kolejny krok, jak poprawić szanse w wyborach samorządowych, czyli taką próbę reformy ustroju Warszawy, aby PiS-owi było łatwiej wygrać - dodał polityk Unii Europejskich Demokratów.

dlxgxw2

Zdaniem Pawła Kowala z Instytutu Studiów Politycznych PAN, intencje polityczne partii rządzącej są oczywiste. - To jest próba takiej zmiany, która zwiększyłaby szansę PiS na zwycięstwo, chociaż szczerze mówiąc, uważam, że systemowo bardziej niebezpieczny jest pomysł dwóch kadencji prezydentów - ocenił.

- Tu kontekst polityczny jest na tyle jasny, że nie będę przekonywał, że kot to pies. Po prostu widać, jak jest - dodał Kowal.

dlxgxw2

Podziel się opinią

Share
dlxgxw2
dlxgxw2
Więcej tematów